12. Bieg Katorżnika: Będzie dogrywka zapisów!

 

12. Bieg Katorżnika: Będzie dogrywka zapisów!


Opublikowane w pt., 22/01/2016 - 11:56

Dobra informacja dla osób, które nie zdążyły zgłosić się do tegorocznej 12. edycji Biegu Katorżnika. W poniedziałek 25 stycznia o godzinie 19 odbędzie się dogrywka zapisów. 

Przypomnijmy, że 1000 pakietów startowych na ten kultowy bieg ekstremalny rozeszło się w zaledwie 5 minut. Rejestracja odbyła się 15 stycznia. Teraz organizatorzy czekają na uiszczenie opłat startowych przez uczestników. Wtedy okaże się jaką pulą miejsc będzie można dysponować. Pewne jest jedno. Mimo zamknięcia zgłoszeń zainteresowania biegiem, zainteresowanie zawodami wciąż było ogromne. Nie brakowało telefonów i maili z pytaniami o możliwość dodatkowych zgłoszeń.

- Myślę, że wolnych będzie maksymalnie kilkadziesiąt miejsc. Patrząc na listę zgłoszeń wydaje mi się, że najbardziej dostępna może być godzina 15. Wypaść mogą też osoby, które zapisały się po to żeby odsprzedać pakiet. My staramy się ograniczyć ten handel dlatego prowadzimy opłatę manipulacyjną przy zamianie zawodnika ( nie dotyczy to drużyny - red). Okazuje się, też osoby, które nie uiszczają opłaty na samym początku w małym stopniu robią to później. Ten bieg jest drogi nie tylko dla uczestników ale także dla nas jako organizatorów. Te pamiątkowe podkowy kosztują tyle co pięć dobrych medali. Do tego dochodzą koszulki. Wszystko trzeba odpowiednio wcześniej zamówić. Gdy to zamkniemy mamy komfort przygotowań do biegu. - mówi Zbigniew Rosiński dyrektor biegu.     

Niestety nie ma możliwości zwiększenia limitu uczestników i włączenia do programu jeszcze jednego startu falowego. Przypomnijmy, że w tym roku pula uczestników została zwiększona o sto osób w stosunku do ubiegłego roku. 

- Już w zeszłym roku dodaliśmy jedną falę. Wcześniej nie było startu o godzinie 10. Swoje zmagania zaczynały wtedy tylko dzieci. Teraz startują też dorośli. Moim zdaniem nie ma sensu dokładać fali później. Biegi o 15 nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Również ta fala poranna jest mniej oblegana niż start o 11. Biorąc to pod uwagę  robienie startu o 9 nie wiem czy jest dobrym pomysłem. Dbamy też o komfort zawodników. Nie możemy zwiększać liczby uczestników w fali. Później odezwałyby się przecież głosy, że nie można było wyprzedzać albo było za tłoczno. - dodaje nasz rozmówca.       

12. Bieg Katorżnika rozegrany zostanie 13 sierpnia w Lublińcu – Kokotku. Zmagania odbywają się na dystansie ok. 10 km. Dokładna trasa zostaje jednak podana kilka dni przed imprezą.  Na uczestników czekają głównie naturalne przeszkody w tym m.in. rowy melioracyjne, bagna oraz woda. 

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce