12. Krakowski Bieg Sylwestrowy - „jedyny taki bieg w Europie!”

 

12. Krakowski Bieg Sylwestrowy - „jedyny taki bieg w Europie!”


Opublikowane w czw., 10/12/2015 - 13:03

Gorąca atmosfera i fenomenalna frekwencja towarzyszy od lat Krakowskiemu Biegowi Sylwestrowemu. Trwają zapisy do 12. edycji imprezy, która tradycyjnie wieńczy biegowy rok w Grodzie Kraka. My też tam będziemy!

Do wyboru są dwa dystanse - „Smocza Piątka” oraz „Radosna Dziesiątka”. Trasa w porównaniu z ubiegłymi edycjami uległa drobnej korekcie, sygnałem do startu będzie tradycyjnie hejnał z Wieży Mariackiej.

– Zmieniło się miejsce startu i mety. Wciąż pozostajemy oczywiście na Rynku Głównym, ale od tego roku starować będziemy bliżej kościoła św. Wojciecha, a nie przy Sukiennicach. Zmiana ta nie wpłynęła na odległość do biura zawodów, wciąż jest komfortowo – mówi Paweł Żyła z Klubu Biegacza Dystans, dyrektor sportowy imprezy.

Limit uczestników tegorocznej edycji wynosi 2000 osób. Jak do tej pory chęć udziału w imprezie wyraziło ponad 1260 osób, w tym ok. 700 w biegu na 10 km.

– Pula uczestników danej konkurencji nie jest z góry ustalona. Nie przyjmowaliśmy, że tysiąć osób może wystartować w „Smoczej Piątce” i drugie tyle w „Radosnej Dziesiątce”. Wszystko zależy od tego jak się będą układały zapisy – wyjaśnia nasz rozmówca.

Zdaniem naszego rozmówcy, nie ma takiego drugiego biegu w Polsce, w którym na 2000 uczestników większość startuje by w przebraniach.

– Warto być tego dnia w Krakowie. Nie ma dwóch zdań! To jest jedyna impreza w swoim rodzaju. Tu biegnie prawie 2000 kolorowych i zwariowanych ludzi. To jest chyba jedyny taki bieg w Europie! Uważam, że jeszcze długo długo nikt tego nie powtórzy. Kraków przyjął biegaczy, dał szansę im się przebrać. Tu nie trzeba szukać wyników ostatniego dnia w roku. Tu trzeba się dobrze bawić! – podkreśla Paweł Żyła.

12. Krakowski Bieg Sylwestrowy rozegrany zostanie w czwartek 31 stycznia. Start o godzinie 12. Biuro Zawodów mieścić się będzie w szkole przy ul. Św. Marka 34. Czynne będzie w dniu imprezy od 7:30 do 11 oraz 30 stycznia od godziny 15:00.

Odbierając pakiet startowy zajrzyjcie na stoisko Festiwalu Biegowego, gdzie po raz ostatni w 2015 roku będziecie mogli skorzystać z promocyjnych stawek wpisowego na siódmą edycję naszej imprezy.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczną edycję ukończyło 1738 osób. W biegu na 10 km zwyciężyli Ukraińcy Rusłan Piechnikow (32:09) i Christina Bogomiagkowa (38:30). Na 5 km zwyciężyli Adam Czerwiński (15:29) i Agnieszka Cader (17:43). Nagroda za najlepsze przebranie trafiła do Wacława Śliwy (Human Body), trofeum dla najlepiej przebranego zespołu - do Dobczyckiego Klubu Biegacza występującego pod nazwą „Bieganie to bajka”.

12. Krakowski Bieg Sylwestrowy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Fot. MCH/ZIS; Krzysztof Porębski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce