14. Bieg Katorżnika z nowościami. Zapisy od...

 

14. Bieg Katorżnika z nowościami. Zapisy od...


Opublikowane w śr., 10/01/2018 - 10:48

Miłośnicy biegania w błocie, przeprawiania się przez bagna i brodzenia w wodzie - zacznijcie odliczać godziny do rozpoczęcia zapisów na 14. Bieg Katorżnika!

Zbigniew Rosiński, WKB Meta Lubliniec

Zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania ok. 12-kilometrowej trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo ran, skręceń, zerwań, stłuczeń, hipotermii i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć będzie Was pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy.

Do tego trzeba dodać wysoką opłatę (a pakiet skromny), szarą podkowę i podartą koszulkę. Ponadto złe warunki logistyczne, trasa jest za długa i za ciężka, ale również za krótka i za łatwa. Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją, o którą będziesz miał pretensje.

Rejestracja uczestników kultowej imprezy ruszy w sobotę 13 stycznia o godzinie 19. Potrwa… no właśnie ile potrwa? W ostatnich latach czas zapisów liczony jest w minutach. 1100 dorosłych i 250 dzieci taki jest limit przy zapisach. Dla tych ostatnich nieznacznie zwiększyliśmy limit po ubiegłorocznym sprawdzianie z rozdzieleniem chłopców i dziewczynek.

Jest jeszcze jedna zasadnicza różnica. Rywalizacja drużynowa Galernik Team została przeniesiona z godz. 13 na 10. Zostało to podyktowane tym, że to jedyna fala, w której rywalizacja jest bardziej poważna, żeby nie napisać zacięta, i obejmuje większość jej uczestników. Galernicy będą mieli trasę tylko dla siebie, nie będą już „tratować” dościgniętych pań, ewentualnie napotkają jakąś parę uciekinierów.

Zmieniona będzie również trasa (jak co roku), a w zasadzie jej długość tak by rekordziści nie przebywali w bagnie ponad 7 godzin. Osoby zakręcone na punkcie Katorżnika, czyli te co chcą wystartować po raz 10 lub więcej, do czasu zapisów mogą zarezerwować sobie miejsce w wybranej godzinie. Oferta dotyczy również tych co chcą ukończyć Wielkiego Lublinieckiego Szlema Biegowego (Setka, Katorżnik, BONK, MK).

Przypominamy że zgłoszenia NIE są przyjmowane w jednym panelu na całego Katorżnika. Dla każdej z fali – w tym dzieci – przypisany jest oddzielny panel zgłoszeniowy, więc dobrze opracujcie strategię zapisu (wybranej godziny). Przy braku miejsc trzeba będzie zmienić panel i od nowa się zarejestrować.

Przed zapisami zapoznajcie się z regulaminem i dopiero wtedy zadawajcie pytania.

Przypominamy, że po wysłaniu zgłoszenia macie tydzień czasu na wniesienie opłaty lub nie, co jest równoznaczne z rezygnacją z biegu. Terminy opłat w tabeli dotyczą osób, które w innym czasie zostaną dopuszczone przez organizatora do startu lub w przypadku nie wyczerpania limitu, co teoretycznie jest możliwe.

Jak poprzednio, starty o różnych porach różnić się będą pod względem cenowym. Proponujemy by przy wyborze godziny kierować się logistyką. Dla ludzi ze Śląska i sąsiednich województw proponujemy godziny popołudniowe. Można wtedy wstać nawet o godz. 9, zjeść śniadanie, przyjechać i wystartować. Poranne godziny zostawcie osobom, które przyjeżdżają tu z daleka i nocują. Panele do zapisów znajdziecie TUTAJ.

14. Bieg Katorżnika odbędzie się 11 sierpnia w Lublińcu-Kokotku.

Harmonogram imprezy:

Piątek:

 • 15:00 – 21:00 - Biuro Zawodów
 • 15:00 – zbiórka do Ucieczki Zakładników

Sobota:

 • Rano - Finisz Ucieczki Zakładników
 • 07:30 – 15:00 - Biuro Zawodów
 • 10:00 – Galernik Team
 • 10:07 i 10:15 – Mikro Katorżnik
 • 10:25 i 10:35 - Mini Katorżnik
 • 10:45 - Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka
 • 11:00 – Bieg Mężczyzn
 • 11:30 – Bieg VIP i Dziennikarzy
 • 12:00 – Bieg Kobiet
 • 13:00 – Bieg Mężczyzn
 • 14:00 – Bieg Mężczyzn
 • 15:00 – Bieg Mężczyzn
 • Dekoracje indywidualne bezpośrednio po biegu
 • 17:00 – Dekoracja wszystkich drużyn Galernik Team

Zbigniew Rosiński, WKB Meta Lubliniec 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce