14. Bieg Wedla rusza z zapisami

 

14. Bieg Wedla rusza z zapisami


Opublikowane w czw., 06/12/2018 - 11:34

Tradycyjnie w Mikołajki, organizatorzy Biegu Wedla uruchomili zapisy do najsłodszej imprezy w Polsce. Zawody zaliczane są do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji Najlepszy Biegacz 5-10-15.

Gorąca czekolada i ręcznie dekorowane torciki będą czekać będzie czekać na uczestników Biegu Wedla. Impreza rozegrana zostanie po raz czternasty w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Nad uczestnikami unosić będzie się słodki aromat, jak z fabryki Willego Wonki.

Program zawodów nie uległ zmianie. Uczestnicy do wyboru mają cztery dystanse, w tym główny na 9 km (zaliczany do LFB). Trasa składa się z pięciu pętli prowadzących parkową alejką. Dodatkowo rozegrane zostaną biegi na dystansie 5,43 km (3 pętle), 1,86 km (1 pętla) - dla młodzieży poniżej 15 roku życia i 250 m dla dzieci z rocznika 2002. Nie zabraknie też marszu nordic walking na 5 km, i bieg na orientacje o-run na tym samym dystansie. Po wysiłku będzie można uzupełnić spalone kalorie.

– Chociaż nie wprowadziliśmy żadnych nowości, to uczestnicy odczują różnicę. Wszystko za sprawą trasy, której nawierzchnia została wyremontowana i teraz jest bardziej gładka. Wcześniej w alejce parkowej, co pewien czas natrafialiśmy na dziury. Teraz teraz cała nawierzchnia jest równa. Od czerwca uczestniczyłem w konsultacjach społecznych i trochę narzekaliśmy na stan alejki. W sierpniu poprawiono 1/3 nawietrzni, później dalszą część – mówi Andrzej Krochmal, organizator imprezy.

– W Parku nie ma też już Pomnika Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej. To miejsce się trochę zmieniło – podkreśla.

Zapisy wystartują o godzinie 12:00 i drogą internetową prowadzone będą do 20 stycznia lub do wyczerpania limitu. W biegach na 9 i 5 km może wystartować maksymalnie 1150 osób. Historia pokazuje, że najszybciej rozchodzą się pakiety do biegów dziecięcych, które w tym roku mają limit 150 uczestników. Zgłoszenia spływają zwykle w kilka godzin.

Organizatorzy zapraszają też do współpracy wolontariuszy. Jak usłyszeliśmy, potrzebnych jest ponad 30 osób do pomocy.

Bieg Wedla odbędzie się 2 lutego 2019. Impreza zawsze organizowana jest podczas ferii zimowych na Mazowszu.

Przypomnijmy, że w tym roku podczas Biegu Wedla dublet ustrzelił Wojciech Kopeć, który wygrał na dystansie 9 km (30:23) oraz 5,4 (17:51) . Wśród pań zwyciężały Anna Szyszka (34:26), oraz Justyna Śliwiak (20:55).

14. Bieg Wedla w festiwalowym KALENDARZU IMRPEZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce