A 14 maja w Darłowie Bieg Króla Eryka

 

A 14 maja w Darłowie Bieg Króla Eryka


Opublikowane w śr., 20/04/2022 - 22:38

Szósty Bieg Króla Eryka już 14 maja w Darłowie

Już 14 maja o godzinie 18, przed Zamkiem Książąt Pomorskich startuje w nadmorskim Darłowie szósty Bieg Króla Eryka na dystansie 10 km.Biegowi głownemu towarzyszyć będą biegi dzieci i młodzieży.

Organizatorem biegu jest Klub Biegacza Darłowskie Charty. To biegowy klub w Darłowie stworzony przez biegaczy dla biegaczy. Jak zapowiadają jego członkowie, klub pracuje na rzecz kultury fizycznej i sportu, mobilizacji lokalnej społeczności do utrzymywania oraz podnoszenia sprawności fizycznej, promocji zdrowego trybu życia, promocji sportu amatorskiego.

Członkowie Klubu swoją postawą i zachowaniem propagować będą bieganie jako najprostszą formę ruchu. Istotnym celem naszej działalności jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych oraz różnych grup społecznych.

- Jesteśmy gotowi do współpracy w zakresie organizacji imprez sportowych na terenie naszego Miasta i Gminy Darłowo, z dumą będziemy je również reprezentować podczas udziału w zawodach biegowych różnej rangi zarówno w kraju jak i za granicą - zapewniają Darłowskie Charty.

ZAPISY

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce