16. Półmaraton Warszawski: w słusznej sprawie biegnie się lżej

 

16. Półmaraton Warszawski: w słusznej sprawie biegnie się lżej


Opublikowane w czw., 31/03/2022 - 21:55

16. Półmaraton Warszawski

Nie jestem specjalistą na tym dystansie, bo to był mój dopiero czwarty start. 4 półmaratony w 4 miastach. Pabianice, Łódź, Mikołajów (Ukraina) i teraz Warszawa. Warszawski Półmaraton Pokoju - Bieg z myślą o tym, aby szybko skończyła się wojna #standwithukraine

Choć w stolicy rano było zimno i już żałowałem że nie mam z sobą długich spodni, rękawów, czapki i rękawiczek.. Ale pomyślałem sobie czy to naprawdę jest tak zimno mi, tu i teraz, w tym momencie, kiedy wielu ludzi w Ukrainie siedzi w piwnicach, bez prądu i ciepła? A czy nie zamarzają ukraińscy żołnierze w rowach?

Tej niedzieli ulicami Warszawy rzeka ludzi poniosła przesłanie pokoju. Ten tłum biegaczy, spora grupa wolontariuszy, kibice wzdłuż trasy, na ulicach miasta, ta atmosfera biegowej imprezy jeszcze dodawali żaru, podkręcali temperaturę. Za tym wszyscy tęskniliśmy, na to długo czekaliśmy,  tego nam było potrzeba.

Ambicja i apetyt ustawiły mnie w grupie pacemakera na 1:30 5km, 10km zgodnie z planem. Byłem ciekawy kiedy coś pójdzie nie tak. Ale wszystko grało tego dnia. Na 15 km już liczyłem czy jest zapas, czy można coś jeszcze urwać z tych 90 minut. Na 19 km już wiedziałem że zrobię to, nie odpuszczę.

Wyprzedziłem zająca i pędziłem do mety, mijając jeszcze niemały peleton przed sobą. Dotychczasowy mój rekord osobisty poprawiony o 6 minut. Ale się cieszę!

Czy było to trudne? Może trochę. Ale co to za trudność przetrwać półtory godziny wysiłku, trochę zmęczenia fizycznego kiedy milliony ludzi muszą cierpieć skutki wojny, przeżywać śmierci swoich bliskich i uciekać z domu?

Bardzo dziękuję organizatoram za udział w Warszawskim Półmaratonie Pokoju za chwilę wytchnienia i siłę psychiczną w tym trudnym czasieCzas netto: 01:28:47. Miejsce: Open - 516 na 7347 biegaczy (z tego co widzę), 218 w M 30. Mistrzostwa Polski Blogerów w półmaratonie - 12 miejsce (Viktor Volkov, Ambasador Festiwalu Biegowego)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce