18 czerwca w Toruniu Nocna Dycha Kopernika

 

18 czerwca w Toruniu Nocna Dycha Kopernika


Opublikowane w sob., 09/04/2022 - 12:19

Solidarni z Ukrainą - Nocna Dycha Kopernika w Toruniu 18 czerwca

W tym roku w Toruniu bieg Nocna Dycha Kopernika organizowany jest pod hasłem #SolidarniZUkrainą. Organizatorzy zapraszają więc uczestników na start w barwach żółto-niebieskich bądź biało-czerwonych na znak solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. ZAPISY

W tym roku też część opłaty wpisowej trafi na rzecz uchodźców z Ukrainy (pieniądze zostaną przekazane wybranej organizacji z Torunia działającej na rzecz uchodźców z Ukrainy), a biegacze z Ukrainy zostają zwolnieni z opłaty wpisowej.

Organizatorzy planują też zbiórkę strojów sportowych (nowych) koszulek, butów, leginsów, dresów itp. dla uchodźców, aby wesprzeć osoby naprawdę potrzebujące, ponieważ wielu uchodźców przyjechało do Polski tylko z jedną torbą, a w skrajnych przypadkach nie zdążyli nic spakować, przyjechali tak jak stali.

START  21:30 – Centrum Handlowe Atrium Copernicus (parking przed sklepem Decathlon). META – Stadion Miejski – MOSIR. Długość trasy będzie wynosić 10 km. Trasa od startu do mety będzie oznaczona co 1 kilometr stałymi tablicami z kilometrażem. Trasa jest płaska i ma atest PZLA.(opr. red.) Fot. Nocna Dycha Kopernika w Toruniu.

Trwają zapisy na Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce