2. Bieg Zbójników w styczniu w Białce Tatrzańskiej

 

2. Bieg Zbójników w styczniu w Białce Tatrzańskiej


Opublikowane w pt., 07/11/2014 - 10:16

Biegi w zimie to także narty biegowe. Marka Red Bull zaprasza nas w styczniu w Tatry. Szczegóły w komunikacie prasowym organizatora.

Miłośnicy biegówek po raz drugi będą mogli zmierzyć się w zawodach Red Bull Bieg Zbójników. Przygodowy bieg narciarski na szczyt Jankulakowskiego Wierchu odbędzie się 24 stycznia 2015r. Wiodąca na samą górę ok. 10-kilometrowa trasa z pewnością dostarczy uczestnikom frajdy z niecodziennej rywalizacji oraz stanie się dobrym sprawdzianem ich hartu ducha. Zawody otwarte są dla amatorów i profesjonalistów. Start zapisów już za miesiąc.

24 stycznia 2015r. w ośrodku Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej spotkają się biegacze narciarscy, by walczyć o zwycięstwo podczas drugiej edycji Red Bull Bieg Zbójników. Pierwsze zawody zgromadziły na starcie ponad 100 uczestników, którzy entuzjastycznie przyjęli czekające na nich wyzwania. Specjalnie zaprojektowana trasa biegowa wymagała umiejętności zarówno podejścia pod górę, jak i radzenia sobie z przeszkodami. Zawodnicy spotkali na swojej drodze m.in. niespodziewane nierówności i drewniane bale. Najszybszy zbójnik dotarł na metę po niespełna 19 minutach.

- Ta wygrana dodała mi wiele wiary w to, co robię. Każdy chciał zwyciężyć i pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszę, że wygrałem w tak pozytywnych zawodach – mówił 28-letni sportowiec z Białegostoku, Daniel Iwanowski.

Zacięta rywalizacja toczyła się nie tylko w czołówce, wszyscy uczestnicy wykazywali się walecznym charakterem. Ostatni zawodnik zameldował się na szczycie Jankulakowskiego Wierchu po blisko 1,5 godziny. Spotkanie profesjonalistów i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na biegówkach, zostało rozegrane w atmosferze iście z góralskich legend.

Warto już teraz zarezerwować sobie czas w kalendarzu i szykować formę na nowy rok. Zapisy do udziału w Red Bull Bieg Zbójników rozpoczną się 4 grudnia 2014r. na stronie www.redbullbiegzbojnikow.pl. Tam też zostaną ujawnione szczegóły drugiej edycji z jeszcze ciekawszą trasą. Do grona zbójników zaproszeni są kobiety i mężczyźni, którzy kochają biegówki i mają ukończone 16 lat.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce