2. BMW Półmaraton Praski: Nowa trasa... na nowo

 

2. BMW Półmaraton Praski: Nowa trasa... na nowo


Opublikowane w sob., 28/02/2015 - 17:25

Jeszcze w czwartek Janusz Samel - dyrektor Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy informował, że w związku z pożarem Mostu Łazienkowskiego przeorganizowane zostaną wszystkie imprezy masowe odbywające się jego okolicach, a także okolicach Mostu Poniatowskiego w pierwszej połowie roku. Okazuje się, że plany Ratusza obejmują o wiele dłuższy okres. 

Nową trasę przeorganizować będą musieli organizatorzy 2. BMW Półmaratonu Praskiego. Oto komunikat ze strony imprezy.

Drodzy Biegacze!

Uprzejmie informujemy, że w związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego oraz cofnięciem zgody na przeprowadzenie 2. BMW Półmaraton Praski na uzgodnionej wcześniej trasie, rejestracja do biegu rozpocznie się w późniejszym terminie, po dokonaniu nowych ustaleń.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy i jednocześnie zapewniamy, że będziemy Was na bieżąco o wszystkim informować.

Poniżej fragment pisma władz m.st. Warszawy:

„W związku z wyłączeniem z ruchu drogowego Mostu Łazienkowskiego na skutek pożaru możliwość przeprawy na prawobrzeżną stronę m.st. Warszawy dla uczestników indywidualnych oraz objazdy dla komunikacji zbiorowej zostały skierowane na Most ks. J. Poniatowskiego. Tym samym nie jest możliwe wyłączenie na potrzeby imprezy ulic w bezpośrednim położeniu obu wyżej wymienionych mostów oraz samego Mostu ks. J. Poniatowskiego”.

Mają na uwadze tę decyzję, należy spodziewać się nową trasę będzie miał także 3. ORLEN Warsaw Marathon. Organizatorzy imprezy nie chcą na razie komentować sprawy. 

Tymczasem organizatorzy 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego informują na facebooku, że już na początku przyszłego tygodnia przedstawią nową trasę swojej imprezy. Mają też niespodziankę dla wszystkich tych, którzy chcieliby pobiec w stolicy.

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Na początku tygodnia będziemy mogli przedstawić Wam oficjalną trasę 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego!

Aby Ci, którzy z rejestracją czekają na publikację trasy mogli jeszcze skorzystać z podstawowej opłaty startowej - podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu do środy (4 marca).

Na liście startowej jest Was już blisko 13 tysięcy. To będzie piękny bieg!

red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce