2. Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa Pod Gorlicami" już 2 maja. Wpisowego brak!


Opublikowane w śr., 10/04/2019 - 09:31

Ruszyły już zapisy na 2. Międzynarodowy Półmaraton „Bitwa Pod Gorlicami”. Jej organizatorami są Akademickie Koło Polskiego Czerwonego Krzyża i Klub Honorowych Dawców Krwi przy Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Oddział Rejonowy PCK w Gorlicach.

– Bieg odbędzie się 2 maja. Start o godz. 14.30 z gorlickiego Rynku, a meta Wzgórze Pustki w Łużnej - Cmentarz Wojenny Nr 123. Jest to półmaraton, którego trasa biegnie z Gorlic przez Stróżówkę, Mszankę Wolę Łużańską, Szalową i Łużną na Cmentarz Wojenny Nr 123 – wyjaśnia Łukasz Bełda, organizator biegu.

W biegu mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy ukończyli 18 rok życia po zgłoszeniu oraz podpisaniu stosownych oświadczeń. Prowadzona będzie klasyfikacja open kobiet i mężczyzn.

– Uczestnicy biegu startują bez opłaty startowej, obowiązuje limit 250 zgłoszeń i decyduje kolejność zgłoszeń – podkreśla Łukasz Bełda.

Wyróżnikiem biegu jest lokalizacja mety - Cmentarz wojenny nr 123 Łużna-Pustki. Jest to największy cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej w Galicji Zachodniej. Na cmentarzu spoczywa 912 żołnierzy armii austro-węgierskiej, 65 niemieckiej i 227 rosyjskiej. Łącznie 1204, z których 649 jest znanych z nazwiska. Znajduje się tam również przepiękna gontyna, która została odbudowana w 2014 roku.

Cmentarz został również wyróżniony Znakiem Dziedzictwa Europejskiego. Obecnie w Polsce znajdują się jeszcze trzy takie obiekty, które posiadają ZDE, to jest Unia Lubelska, Historyczna Stocznia Gdańska i Konstytucja 3 Maja.

Regulamin i zapisy: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce