20. Bieg Bacy na urodziny znanego ultrasa

 

20. Bieg Bacy na urodziny znanego ultrasa


Opublikowane w wt., 27/01/2015 - 08:52

Ta impreza miała się odbyć rok temu, gdy słynny Baca z Radziechów obchodził 60. urodziny i tradycyjnie już na koniec sezonu narciarskiego zaprosił chętnych na bieg narciarski. Te spotkania odbywają się od 1994 r., od 40 urodzin Edwarda Dudka (na zdjęciu) i zawsze przyciągają grono narciarzy biegowych, którzy mają ochotę aktywnie spędzić dzień i jeszcze się przy tym dobrze bawić. W zeszłym roku chętnych też nie brakowało. Zabrakło za to śniegu i impreza się nie odbyła.

Tym razem śnieg jest i nic nie stoi na przeszkodzie, by rozegrać jubileuszowy Bieg Bacy, który będzie też Biegiem 60-latka. Okazja jest wyjątkowa, bo urodzinowa wersja tego przedsięwzięcia odbywa się tylko w okrągłe urodziny.

– Impreza odbędzie się 31 stycznia, czyli nie tak, jak zawsze. Nie kończymy sezonu, a go otwieramy. W Beskidach jeszcze w tym roku nie było biegowej imprezy masowej. Warunki śniegowe się poprawiły, a to ważne, bo biegamy klasykiem i tego śniegu jest potrzeba nieco więcej, żeby w nim tory wyciąć – mówi Edward Dudek, organizator biegu.

Zawody rozgrywane są techniką klasyczną. Mężczyźni pokonają w ten sposób 10 km, a panie 5km, podobnie jak młodzież. Organizator zapewnia jednak, że jeśli pojawi się potrzeba skrócenia dystansu dla dzieci, to też jest na to przygotowany.

– Staram się tak organizować te zawody, żeby jak najwięcej osób zachęcić do uprawiania sportu. Dystans jest przyjazny, trasa nie jest trudna. Nasze imprezy są otwarte zarówno dla amatorów, jak i wyczynowców – dodaje organizator.

Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów 31 styczna od 9:00 w domkach na polanie startowej Kubalonki. Start pierwszej grupy przewidziany jest na 11:00. Uroczyste zakończenie około 14:00. Opłata startowa wynosi 25 zł dla dorosłych i 15 zł dla młodzieży. Na każdego uczestnika czeka medal okolicznościowy i mały poczęstunek.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które nie mają własnych biegówek. Na Kubalonce funkcjonuje wypożyczalnia nart.

20. Bieg Bacy w naszym KALENDARZU IMPREZ.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce