21. Festiwal Templariuszy rozpoczął zapisy. Dodatkowy bieg do wyboru

 

21. Festiwal Templariuszy rozpoczął zapisy. Dodatkowy bieg do wyboru


Opublikowane w śr., 10/12/2014 - 15:44

Rozegrana w październiku br. jubileuszowa edycja francuskiego Festiwalu Templariuszy okazała się szczęśliwa dla Polaków. Chociaż narzekali, że trasa była trudna, a bieg wymagający, to Magda Łączak zajęła tu ósme, a Marcin Świerc dziewiąte miejsce. Właśnie ruszyły zapisy do nowej edycji imprezy.

21. Festival des Templiers odbędzie się w dniach od 22-25 października 2015 roku. Impreza ma już dwie dekady tradycji i organizatorzy doszli do wniosku, że czas na zmiany. Teraz do wyboru będzie jeden bieg więcej. W nowej edycji pojawił się Marathon du Larzac. Mimo nazwy, do pokonania będzie jedynie 36 kilometrów o sumie przewyższeń 1300m.

Nie zmieni się dystans 100-kilometrowego biegu. Suma przewyższeń Endurance Trail wyniesie 4600m, ale jego trasa zostanie poddana małym modyfikacjom, żeby umożliwić większej liczbie biegaczy dotarcie do mety. Przede wszystkim złagodzone zostaną limity czasowe. Dla czołowych, polskich biegaczy górskich nie ma to żadnego znaczenia, ale w biegach tego Festiwalu bierze udział kilka tysięcy osób, w tym amatorów, dla których poprzednie limity były trudne do zaakceptowania. Skąd my to znamy?

Zmieni się również godzina startu niektórych biegów tak, by ograniczyć czas pokonywania trasy nocą. Niektóre biegi wystartują z nowego miejsca, a do tego zostanie zwiększona liczba wolontariuszy, punktów odżywczych, fizjoterapeutów i innych osób obsługi technicznej.

Wygląda więc na to, że nieco łatwiej będzie powtórzyć wyczyn Magdy Łączak i Marcina Świerca. W ofercie festiwalu jest w sumie 10 biegów na dystansach od 8 do 100 km. Limity uczestników nie zostały znacząco powiększone, trzeba więc szybko podjąć decyzję o starcie

Więcej informacji i zapisy

IB

fot. festivaldestempliers.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce