23 Bieg na Górę Cergową: zmęczenie i satysfakcja

 

23 Bieg na Górę Cergową: zmęczenie i satysfakcja


Opublikowane w wt., 01/11/2022 - 15:25

23 Bieg na Górę Cergową- zmęczenie i satysfakcja
W niedzielę, 9 października 2022 r odbył się 23 Bieg na Górę Cergową. W tym dniu „Pani Cergowa”(716 m n.p.m.) bardzo dostojnie prezentowała się w swoich jesiennych szatach i świecącym słońcu.

O szczycie tym mówi się, że to góra z charakterem. Dystans 5,5 km z ponad 400 m przewyższenia to bardzo wymagające wyzwanie dla uczestników biegu. Na starcie zawodów stanęło zaledwie 46 zawodniczek i zawodników.

Bieg rozpoczęliśmy z obiektu MOSiR Dukla i po przebiegnięciu 3 km drogą asfaltową dotarliśmy do podnóża góry. Pozostałe 2,5 km to trasa leśna ze stromym podbiegiem.

Włodzimierz Foryś - ambasador FB

Na mecie wszyscy którzy uporali się z ciężkim dystansem otrzymali pamiątkowy medal. Jako pierwsi na szczyt góry dotarli wśród kobiet Katarzyna Albrycht a wśród mężczyzn - Dominik Kijowski.

Prawie wszystkie zwody biegowe kończą się z chwilą przekroczenia mety ale nie w przypadku biegu na Cergową. Uczestnicy po zakończeniu biegu musieli wrócić na miejsce startu. Tutaj był przygotowany posiłek i dekoracja najlepszych w kategorii open i kategoriach wiekowych.

23 Bieg na Górę Cergową: zmęczenie i satysfakcja

Ja także ten ciekawy bieg ukończyłem i nawet na drugi stopień pudła wskoczyłem. Podsumowując – warto w kalendarzu biegowym zaznaczyć ten bieg. Zmęczenie i satysfakcja ze zdobycia szczytu Beskidu Niskiego gwarantowane. (Włodzimierz Foryś - Ambasador FB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce