23. Bieg Niepodległości w Krośnie zdominowali biegacze z Ukrainy


Opublikowane w pon., 11/11/2019 - 19:46

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie, Krośnieński Klub Biegacza MOSiR Krosno, przy współudziale Gminy Krosno byli organizatorami już 23. Biegu Niepodległości, który odbył się w patriotyczny poniedziałek w Krośnie. W ramach imprezy odbyły się także szóste zawody nordic walking.

Rywalizację, zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet zdominowali zawodnicy z Ukrainy. Zwyciężył Roman Rostykus, który 7-kilometrową trasę pokonał w czasie 21:06, a wśród pań Darya Vdovychenko, również z Ukrainy z czasem 24:25.

W marszu nordic walking zwyciężył Radosław Niepokój z Wrocanki i Agnieszka Pasieka z Ustrobnej.

Pełne wyniki: TUTAJ

- Po raz drugi miałem okazję uczestniczyć w tym prestiżowym biegu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Głównymi jego atutami od wielu lat są: niskie wpisowe, super organizacja, wspaniałe nagrody, które można wygrać także podczas losowania oraz piękne medale, które z roku na rok są coraz ciekawsze – relacjonuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

- W tym roku dopisała nam piękna aura, a licznie zgromadzeni na trasie biegu kibice nie żałowali oklasków. W biegu wzięło udział około 600 zawodników, a w marszu nordic walking prawie 150 osób. To bardzo okazała liczba – podkreśla Podraza.

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce