28. Bieg Papieski Gminy Karlino odwołany


Opublikowane w wt., 02/06/2020 - 09:20

Drodzy biegacze oraz kibice sportowi,

Ostatni okres czasu wywrócił Wasze i nasze życie „do góry nogami”. Wszystko „stanęło do góry nogami”. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmieniła prawie cały świat i nasze dotychczasowe życie. Powoli wracamy do normalnego życie, krok po kroku ma być odmrażana gospodarka i poszczególne sfery naszego życia społecznego. To, co do niedawna było abstrakcją, wizją nierealną – obecnie jest realną częścią naszego życia.

To czas bardzo trudny, każdy z nas boi się o zdrowie i życie naszych bliskich oraz współpracowników. Na co dzień mamy do czynienia z niewidzialnym mikroskopijnym wrogiem, który z dnia na dzień tzw. grubą kreską odciął nas od dotychczasowego stylu życia, zabierając nam wolność i swobodę, a w zamian dał strach, obawę, lęk, niepewność.

Musimy być czujni, bowiem niewidoczny wirus rozprzestrzenia się niezwykle szybko w skupiskach ludzkich. Może na początku byliśmy źli na fakt, iż nasze władze wydały zakaz dotyczący imprez masowych i zamknięcia wielu obiektów. My z dnia na dzień też zamknęliśmy Halę Homanit Arena, pozbawiając Was miejsca rekreacji, ale jak się okazało, było to jedyną i słuszną decyzją. To, że dotychczas w Karlinie nie stwierdzono koronawirusa, nie oznacza, że możemy być pewni, że do nas nie zawita.

Pierwszy kwartał 2020 roku to czas przygotowywania się do wielu imprez sportowych, w tym do naszej czołowej imprezy sportowej na mapie Gminy Karlino – tj. do 28. Biegu Papieskiego. Przygotowywaliśmy się do tej imprezy pod kątem logistycznym, sponsorskim, dopracowywaliśmy dokumentację i załatwialiśmy wiele mniejszych i większych kwestii, które finalnie umożliwiały nam realizację przedsięwzięcia na wysokim poziomie organizacyjnym.

Niestety pandemia pokrzyżowała plany organizacyjne wszystkim organizatorom imprez, w tym imprez sportowych, w tym także i nam. Stopniowe odmrażanie gospodarki przewiduje dopiero w trzecim etapie możliwość organizacji imprez sportowych, ale tylko do 50 osób (w otwartej przestrzeni bez udziału publiczności). Zatem – z wielkim bólem serca zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczną 28. edycję naszego biegu. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w wieloletniej tradycji naszego biegu, ale zostaliśmy do tego zmuszeni. Cóż spotkamy się na starcie 13.06.2021r.

Nam – podobnie jak Wam – również jest ciężko. Decyzję podjęliśmy z wielkim bólem serca i z wielkim rozczarowaniem. Tego się nie spodziewaliśmy. Musimy pamiętać, że tylko dzięki wspólnym wysiłkom, czujności, dzięki przestrzeganiu ustalonym podstaw bezpieczeństwa: mycie ręce, zachowanie dystansu społecznego i w miarę możliwości pozostanie w domach, mamy szansę na lepsze jutro. Po każdej burzy wychodzi słońce. Tak samo będzie i teraz. Nie wiemy jeszcze kiedy, ale wierzymy, że tak szybko, jak to możliwe. Jesteśmy pewni, że uśmiech i emocje sportowe zagoszczą w nas i dzięki temu wspólnie dotrzemy do mety – wygramy z mikrobem i wspólnie będziemy celebrować 28. Bieg Papieski w 2021 roku.

źródło: Zarząd Obiektów Sportowych, Turystycznych i Rekreacyjnych Sp. z o.o.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce