33. Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie

 

33. Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie


Opublikowane w wt., 11/12/2012 - 10:57

W niedzielę 30 grudnia odbędą się już 33 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie. Impreza jest jednymi z najstarszych ulicznych biegów sylwestrowych w Polsce.  Oprócz biegów dla dorosłych organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku w Międzynarodowych Biegach Sylwestrowych pobiegło blisko 350 osób. 

Szydłów nazywany "polskim Carcassonne" posiada doskonale zachowany XIV-wieczny średniowieczny układ urbanistyczny. Do najważniejszych zabytków miasteczka zaliczają się: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy (Sala Rycerska, Skarbczyk, Brama Zamkowa), kościół farny pod wezw. św. Władysława, kościół pod wezw. W.W. Świętych, synagoga. Na Przedmieściu Opatowskim znajdują się ruiny po przytułku dla ubogich i starców oraz kościółku św. Ducha. Na Przedmieściu Krakowskim, na wysokiej skarpie usytuowany jest kościół pod wezw. W.W. Świętych. 

Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe to:

Bieg Główny na dystansie 8 km

Bieg główny odbędzie się na dystansie 8 km – 10 okrążeń ul. Rynek, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Kielecka, ul. Staszowska.

W biegach sylwestrowych mogą brać udział wszyscy chętni uczestnicy, którzy ukończyli 16 lat i posiadają ważne badania lekarskie, które należy złożyć w biurze organizacyjnym w dniu imprezy - osoby dorosłe mogą wystartować na własną odpowiedzialność.

Bieg Dzieci i młodzieży

Biegi odbywać się będą na dystansach zależnych od kategorii wiekowej zgodnie z mapkami, ulicami: Rynek, Kościelna, Staszowska. W biegach sylwestrowych mogą brać udział wszyscy chętni uczestnicy, którzy posiadają zgodę rodziców i ważne badania lekarskie, które należy złożyć w biurze organizacyjnym w dniu imprezy.

Bieg VIP

Dystans: 715 m.

Prawo udziału: posłowie, senatorowie, przedstawiciele władz samorządowych, radni sejmików, powiatów, gmin, szefowie jednostek wojskowych, policji, straży pożarnych, sądów i prokuratur, sponsorzy imprezy, osoby duchowne, dyrektorzy instytucji, artyści, dziennikarze.

Opłaty startowe różnią się w zależności od rodzaju biegu. Regulamin na: http://www.szydlow.pl/sport/121230-program-regulaminy.pdf

Informacje o trasach na:

http://www.szydlow.pl/sport/121230_trasa.pdf

Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: promocja@szydlow.pl do dnia 24 grudnia 2012 r. W temacie należy napisać „Biegi sylwestrowe” a w treści imię i nazwisko, rok urodzenia, klub lub miasto. 

Adres:
28-225 Szydłów
ul. Targowa 3
tel./fax 41 354 53 13, tel. kom. 600 630 205
promocja@szydlow.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce