34. Vattenfall Berliner Halbmarathon: „Jako kibic bawiłam się świetnie” [ZDJĘCIA]

 

34. Vattenfall Berliner Halbmarathon: „Jako kibic bawiłam się świetnie” [ZDJĘCIA]


Opublikowane w śr., 02/04/2014 - 13:10

W minioną niedzielę w Berlinie wystartowały tysiące biegaczy. Miasto było już w nocy gotowe na zawodników. Opłotowana brama brandenburska – pisze Magdalena Bień, która miała okazję przyglądać się z bliska rywalizacji w niemieckiej stolicy. 

Trasa półmaratonu należy do bardzo szybkich. Media donosiły, że kenijscy zawodnicy planują pobicie rekordu świata na tym dystansie. Dla nas było to wyjazd turystyczny. Karol i Łukasz biegli, ja im towarzyszyłam jako fotograf. Wyjątkowo. Plany startowe są inne.

Biuro zawodów zlokalizowane było na nieczynnym Porcie lotniczym Berlin-Tempelhof. Gigantyczne hale do obsługi samolotów, na płycie lotniska piknik biegowy.

Niedziela 7 rano pobudka, zmiana czasu, plus intensywny dzień poprzedni. Oczy nie chcą się otworzyć. Panowie pojechali metrem na start, ja poszłam pod bramę branderbusrksą ustawić się dużo wcześniej z aparatem. Umówiliśmy się, że biegną lewą stroną. Bałam się, że wśród 31 000 biegaczy przeoczę kolegów.

O godz. 10:00 miałam na sobie już tylko cienki t-shirt. Gorąco. Kibice zaczęli się schodzić, dopiero przed 10. Wcześniej wystartowali licznie rolkarze i wózkarze, choć… spodziewałam się większych tłumów.

Połmarton ruszył. Brama jest na 3km trasy. Długo nie czekałam na śmigających Kenijczyków. „Lecieli”. Potem tłum biegaczy wypuszczanych na metę z sektorów. Nie miałam problemu złapać w obiektyw chłopaków na tle bramy. Mają fajną pamiątkę.

Zmieniłam lokalizację na 16 km trasy, koło Potsdamer Platz. Tam już kibicowała szersza grupa. Fajna atmosfera, biegacze kolorowi. Udało mi się uchwycić w locie Leonarda Komon i Abrahama Cherobena -  niesamowici! Przebiegło jeszcze kilkunastu czarnoskórych biegaczy i dopiero biały mężczyzna. Mają niesamowita przewagę.

Trasa poprowadzona jest w samym centrum Berlina, płaska, pogoda bezwietrzna. Idealne warunki na życiówki. Może parę stopni za ciepło.

Najlepszy biegacz dobiegł w czasie 59:14. Półmaraton ukończyło 14 320.

Łukasz i Karol dobiegli w czasie 1:45 z sekundami.

Bawiłam się, jako kibic, świetnie, szczególnie patrząc na pomysłowość ubiorów biegaczy z różnych zakątków świata.

Magdalena Bień, Ambasadorka Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój 

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce