38. Mainova Frankfurt Marathon [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w pon., 28/10/2019 - 12:15

W niedzielnym maratonie we Frankfurcie nad Menem polscy biegacze wywalczyli dwa miejsca na podium w kategoriach wiekowych.

Frankfurt: Udane debiuty Gosk i Kulki. Zapachniało rekordem świata kobiet! [WYNIKI]

Drugie miejsce w kategorii M45-49, z czasem 2:29:24, zajął 47-letni Marcin Konieczny. Naszego triathlonistę, mistrza świata Ironman w kategorii wiekowej wyprzedził tylko Niemiec Fabian Borggrefe, który pokonał dystans w 2:25:09. Popularny „MKON” uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii polskiego maratonu M45-49, choć brak jest dokładnych statystyk, które wskazywały jak wielu 45-latków łamało barierę 2h30’. Rekord kraju masters M45 należy do Ryszarda Marczaka - 2:21:03. Ustanowiony został w 1991 roku.

Także na drugim miejscu miejscu, tyle że w kategorii K65, uplasowała się Renata Tula. Biegaczka dobrze znają dobrze uczestnicy biegów w Warszawie i okolicach. Aktywna seniorka nabiegała 3:51:33. Zwyciężyła tu Norweżka Dorum Wenche - 3:51:01.

Metę maratonu we Frankfurcie przekroczyło ponad 110 Polaków. Poziom był dość wysoki, bo aż dwudziestu ośmiu biegaczy i trzy biegaczki złamały barierę 3 godzin. W tym gronie była m.in. tegoroczna zwyciężczyni charytatywnego biegu Wings For Life World Run w Poznaniu Agnieszka Kowalczyk, która uzyskała rezultat 2:56:42. Do poprawienia życiówki zabrakło blisko 80 sekund.

O mój maratonie jak ja za Tobą tesknilam, ten miks emocji, ten stres, ta radość i niepokój, co będzie, bedzie boleć czy odlece... spać nie możesz przed i po, adrenalina buzuje az nogi paraliżuje. A na mecie bez względu na wynik jest radość A ja mam do niej powody, bo po 19 miesiacach znowu jestem w krainie z 2 z przodu (2:56:42). Bałam się potwornie, bo od 2miesiecy nie startowałam, a bieganie mialo dalszy piorytet. Do końca nie było wiadomo czy polecę, ba nawet sie przeziebilam w ostatnim tygodniu...(life), ale jak już podjęłam rękawicę to obiecalam sobie walczyć do końca Mialam zacząć bezpiecznie lecz Garmin zrobil mi psikusa i pierwsza 5tke pobiegłam za szybko . Atmosfera super, stwierdziłam że zostane przy tym tempie, zaryzykuję. Niestety przez kilka ładnych km wiatr mi przeszkadzał i przyszło zapłacić za mocne otwarcie i braki w treningu, maratonu nie oszukasz... Taka bestia... ale i tak sie lubimy. Do końca wierzyłam że może i życiowką sie skończy i się niepoddawałam mimo ze w żołądku kręciło.(zabrakło 1:20 a więc nextime). Całość przebieglam sercem. Dziekuje za wsparcie rodzinie i przyjaciołom. Tylko garstka osób wiedziała że biegnę. Cieszę się ogromnie, że ukończyłam bieg szczęśliwa i zdrowa, ten maraton dedykuję mojemu mężowi, biegłam z myślą: "Dobiegne do każdej mety na której jesteś Ty" #nevergiveup Kowalczyki nigdy sie nie poddają! "walcz" mamy w nazwisku #frankfurtmarathon #thepowerisback #turbomoc #marathongirl #backtothegame #adidasrunners #maraton #pasja #sila #motivation #runtheskyline #running #biegaczka #happy #love #walcz #braveheart

Post udostępniony przez Agnieszka Kowalczyk (@turbo_aga)