4. Bieg Fabrykanta: 900 osób na starcie! Tylko 20 pakietów w biurze zawodów

 

4. Bieg Fabrykanta: 900 osób na starcie! Tylko 20 pakietów w biurze zawodów


Opublikowane w czw., 28/08/2014 - 11:30

W najbliższą sobotę odbędzie się już czwarty Bieg Fabrykanta, jedna z największych imprez biegowych w regionie łódzkim. Zapisy do biegu zakończyły się po czterech dniach. W tegorocznej odsłonie imprezy wystartuje 900 zawodników z Polski i z zagranicy. Takiej frekwencji jeszcze tu nie widziano.

– Po raz kolejny zaskoczyło nas tak duże zainteresowanie imprezą, nie spodziewaliśmy się, że zapisy potrwają tylko cztery dni, mamy jednak dobrą wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać. W biurze zawodów w sobotę czekać będzie 20 wolnych numerów startowych – mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy.

Udział w Biegu Fabrykanta to biegowa lekcja historii po „Ziemi Obiecanej” znanej z filmu Andrzeja Wajdy o tym samym tytule. Tegoroczna trasa biegu została lekko zmieniona, dzięki czemu będzie jeszcze szybsza. Podczas biegu zawodnicy będą mijać wiele atrakcji związanych z fabrykancką Łodzią m.in. park Źródliska, fabrykę i wille Grohmana, pałac Scheiblera w którym mieści się muzeum Kinematografii. – To jedna z moich ulubionych imprez, pochodzę z Łodzi dlatego mam do niej sentyment poza tym organizatorzy przygotowali ciekawą trasę z bardzo fajną lokalizacją startu i mety gdzie wszyscy zawodnicy są w jednym miejscu – mówi Dominika Stelmach, dwukrotna zwyciężczyni biegu.

Wzorem poprzednich edycji każdy uczestnik przekraczający linię mety otrzyma pamiątkowy medal przedstawiający jeden z zabytków Księżego Młyna – Tegoroczny, medal będzie dodatkowo wyposażony w „fabrykanckie wąsy”. Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się uczestnikom –  dodaje Bartłomiej Sobecki.

W 4. Biegu Fabrykanta zawodnicy rywalizować będą w klasyfikacji open, drużynowej, nagrodzeni zostaną również najlepsi łodzianie oraz studenci. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich. Nie zabraknie również biegów dla dzieci, które będą się mierzyć z trasą w trzech grupach wiekowych: przedszkolaki oraz szkoła podstawowa z podziałem na klasy 1-3 i 4-6.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w fabryce Ludwika Grohmana jednego z największych łódzkich fabrykantów. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy do biura zawodów już w piątek od godziny 17:30.

Organizatorem imprezy jest firma inesSport, przy udziale Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi, KS ALASKA, Fundacji Krwinka, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Honorowy Patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Hanna Zdanowska. Wszystkie szczegółowe informacje o biegu dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl.

Obszerną relację z 4. Biegu Fabrykanta znajdziecie w weekend w naszym portalu. Zapraszamy na naszą stronę!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce