4. Bieg Św. Jana z Dukli w upale i bez najmłodszych, ale bardzo udany [WYNIKI]

Opublikowane w pon., 06/07/2020 - 09:34

W sobotnie popołudnie 4 lipca MOSiR Dukla zorganizował czwarty już Bieg Św. Jana z Dukli. Na dwóch dystansach wystartowało prawie 200 biegaczy.

Biegacze do wyboru mieli dwa dystanse: 5 km oraz 15 km. Trasa krótsza poprowadzona została w większości po drodze asfaltowej, natomiast dłuższa biegła najpierw podłożem asfaltowym, by w drugiej części zmienić się w terenowe odcinki leśne oraz ścieżki polne. W tegorocznej edycji, ze względu na sytuację pandemiczną w kraju, zrezygnowano z biegów dla dzieci.

Ja, podobnie jak rok temu, wybrałem dystans krótszy.  Upał dawał się nam we znaki na całej trasie biegu, ale dopisywały humory.

Na mecie czekały na nas wspaniałe medale i miła niespodzianka od Grupy Biegowej Wilki Jodłowa, skąd pochodzę, a od której otrzymałem pamiątkową koszulkę. Grupa ta po raz pierwszy zadebiutowała w nowych koszulkach startowych, które prezentują się znakomicie.

Najszybszym zawodnikiem na długim dystansie Wojciech Pelczar z GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl z czasem 1.08:23, a bieg na pięć kilometrów wygrał Damian Kic z GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl - 16:42. Wyniki biegu: TUTAJ.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe, statuetki oraz dyplomy. Każdy zawodnik, który ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek.