4 Deserts: Biegiem przez Saharę dla Kamila

 

4 Deserts: Biegiem przez Saharę dla Kamila


Opublikowane w czw., 13/02/2014 - 12:26

Już za 3 dni czwórka Polaków rozpocznie swoją przygodę z cyklem 4 Deserts, mierząc się w pierwszej kolejności z pustynią Wadi Ramm w Jordanii. Dla Andrzeja Gondka, Marka Wikiery, Daniela Lewczuka i Marcina Żuka zawody będą nie tylko wyzwaniem sportowym. Sportowcom przyświeca również szczytny cel.

Andrzej Gondek i Marek Wikiera zaangażowali się projekt pn. Wybiegaj Marzenia i zbierają na protezę dla 26-letniego Kamila Dorota z Lubaczowa w Podkarpackim, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”.

– Kamil w 2006 r. został nieszczęśliwie poszkodowany w wypadku kolejowym, w wyniku którego amputowano mu lewą nogę na wysokości podudzia. Jednak mimo niepełnosprawności, nie zamierza się poddawać i rezygnować ze swoich zainteresowań – tłumaczy Marek Wikiera.

Kamil chce korzystać z życia i ma też już za sobą niemały dorobek sportowy. W 2013 r. zdobył trzykrotnie najwyższy szczyt Bieszczad - Tarnicę (1346 m n.p.m.) i wraz z przyjaciółmi przeszedł szlak Ustrzyki Górne - Bukowe Berdo. W sierpniu 2013 r. zdobył też najwyższy szczyt Polski - Rysy (2503 m n.p.m.).

– Niestety zużyta już wówczas oraz słabej jakości proteza nie wytrzymała tego wyzwania i wejście na szczyt zostało okupione jej uszkodzeniem. Toteż Kamil pilnie potrzebuje dobrej jakości protezy podudzia dla aktywnej osoby – wskazuje Andrzej Gondek.

Andrzej i Marek postanowili połączyć siły i pokazać, że ich bieganie to nie tylko ekstremalne wyczyny dla pasji czy chęć sprawdzenia własnych możliwości, ale bieganie to również dawanie - pomocy innym. Jak podkreśla Andrzej Gondek, założyciel projektu Wybiegaj Marzenia, „Kamil jest idealnym przykładem człowieka, który pokonuje swoje ograniczenia”.

– To on, nie my, najlepiej obrazuje nasze motto, że granice są w nas. Dlatego zapraszamy firmy i osoby prywatne do wsparcia naszego projektu. Przyłączcie się do nas i pomóżcie zebrać kwotę 20 000 zł na nową protezę dla Kamila. Numer indywidualnego subkonta, na które można przesyłać pieniądze: 03 1090 1665 0000 0001 2283 6207 – zachęca warszawianin.

Współtwórca projektu Marek Wikiera dodaje: – Jesteśmy przekonani, że taki sprzęt Kamil w pełni wykorzysta, zarówno w górskich eskapadach, jak w codziennym życiu i pracy zawodowej.

Szczegółowe informacje na temat Kamila oraz projektu Wybiegaj Marzenia można znaleźć na TEJ stronie. Tam również już za 4 dni najświeższe informacje z jordańskiego frontu. Nasz portal objął patronat medialny nad pustynną wyprawą Polaków.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce