4Deserts.PL Team w komplecie ukończył Gobi March

Opublikowane w sob., 07/06/2014 - 13:04

Dziś nad ranem polskiego czasy nad jeziorem Sayram w Chinach zakończył się Gobi March 2014. Nasi reprezentanci w tej imprezie - Andrzej Gondek, Marek Wikiera, Marcin Żuk i Daniel Lewczuk w komplecie ukończył mordercze zmagania. I to na wysokich miejscach!

Trasa zawodów liczyła 247 km. Składała się w 6 etapów o długości od 25 do 68 km i przebiegała na wysokości o 471 do 2787 m.n.p.m. W rywalizacji wzięło udział łącznie 109 osób z 41 krajów, w tym 22 kobiety.

Do mety dotarło 96 osób. Zwycięzcą zawodów został Hiszpan Chema Martinez oraz Meksykanka Isis Breiter. Polacy zaprezentowali się doskonale - Andrzej Gondek zajął 4. miejsce ze stratą 4 minut do brązowego medalu (nieoficjalnie wiemy, że wygrał kat. wiekową. M30), Marek Wikiera był 14, Marcin Żuk 34, zaś zmagający się z kontuzją od drugiego dnia biegu, Daniel Lewczuk 55.

Więcej informacji o starcie Polaków w wkrótce.Gobi March 2014 - wkrótce!