5. Bieg Sądeczan z Kryniczanką w kategoriach wiekowych! [REJESTRACJA]

 

5. Bieg Sądeczan z Kryniczanką w kategoriach wiekowych! [REJESTRACJA]


Opublikowane w wt., 08/05/2018 - 15:40

Po raz piąty zapraszamy Was do Starego Sącza. Ponownie pobiegniemy w ramach święta lokalnej społeczności - Zjazdu Sądeczan. Do wyboru są 3 dystanse – 3, 6 i 9 km, a dla najwytrwalszych – Tryptyk Sądecki z klasyfikacją w… kategoriach wiekowych (zamiast open). Czekają wysokie nagrody finansowe!

Partnerem biegu po raz drugi została Kryniczanka. Już można się zapisywać!

TRZY w JEDNYM – wybieraj!

5. Bieg Sądeczan z Kryniczanką zaplanowaliśmy na 3 czerwca. Pobiegniemy na znanej z ubiegłego roku przełajowej trasie o długości 3 km. Przygotowujemy 3 serie startów z jedną, dwiema i trzema rundami do pokonania. W klasyfikacji głównej, tzw. Tryptyku Sądeckim trzeba ukończyć wszystkie serie – w sumie 18 km. Zwyciężą Ci, którzy uzyskają najlepszy łączny czas we wszystkich trzech startach.

Pierwsza, najkrótsza seria rozpocznie się o godz. 9:00. Kolejne o 13:00 i 15:00. Limity na pokonanie poszczególnych dystansów to 20, 50 oraz 70 min. Do kolejnych biegów uczestnicy będą ruszać z przewagą czasową uzyskaną we wcześniejszej serii.

PAMIĄTKOWY MEDAL

Tak jak w ubiegłym roku, biegacze, którzy nie ukończą danej serii, odpadną z rywalizacji w klasyfikacji Tryptyku Sądeckiego. Ale wciąż mogą podejść do kolejnej serii i walczyć o medal uczestnika imprezy. Aby zdobyć krążek, wystarczy ukończyć jedną z serii (dowolny dystans – medale będziemy wręczać po każdym z biegów)

KLASYFIKACJE I NAGRODY

W klasyfikacji głównej - Tryptyku Sądeckim, obejmującym pełny dystans 18 km - rywalizować będziemy:

  • w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: 18-29, 30-49, 50+*
  • kategorii „Najlepszy Sądeczanin” - obejmującej powiaty nowosądecki, limanowski, gorlicki i brzeski.

*Do uruchomienia danej kategorii wiekowej wymagana jest liczba 20 sklasyfikowanych osób (osób, które ukończyły wszystkie 3 serie). W przypadku braku wymaganej liczby osób w danej kategorii, osoby z tej kategorii zostaną sklasyfikowane w kategorii niższej. 

Nie będzie kategorii open, jakkolwiek wyniki open drugiej z serii Biegu Sądeczan (6 km) zostaną zaliczone tradycyjnie do klasyfikacji Grand Prix Małopolski (sezon 2018).

Zapewniamy elektroniczny pomiar czasu.

Czekają atrakcyjne nagrody finansowe. Do biegaczy trafią także upominki rzeczowe. Niebawem podamy szczegółowy wykaz nagród – zapewniamy, że będzie się o co ścigać!

TRASA BIEGU

Trasa 5. Biegu Sądeczan została wytyczona na terenach przyległych do Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Nawierzchnia jest urozmaicona, z kostką, asfaltem i trawą. Profil trasy jest łagodny, z minimalnym przewyższeniem. Bezpośrednio przy ośrodku zlokalizowana będzie strefa startu/mety.

PAKIET STARTOWY

W pakiecie startowym 5. Biegu Sądeczan z Kryniczanką znajdą się numer startowy, chip, upominki (o szczegółach będziemy informować w najbliższym czasie) oraz woda Kryniczanka – pochodząca ze źródła „Zdrój Główny” bijącego z głębi ziemi przed Pijalnią Główną w Krynicy-Zdroju, odkrytego w 1793 roku. To właśnie tutaj powstała pierwsza w Polsce rozlewnia wód w roku 1808. Kryniczankę, która zawiera dużą zawartość wapnia, proponujemy jako wodę wzmacniającą układ kostny co pozwoli zapobiegać osteoporozie. Wpłynie pozytywnie na prawidłową krzepliwość krwi i uszczelnianie naczyń krwionośnych. Samo zdrowie!

ZAPISY

Do 5. Biegu Sądeczan z Kryniczanką zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie (weryfikacja w dniu startu). Wpisowe to tylko 10 zł i w całości zasili konto Funduszu Stypendialnego Braci Potoczków, wspierającego uzdolnioną młodzież z terenu Sądecczyzny.

Nie ma limitu uczestników. Zgłoszenia przyjmujemy przez Internet oraz na miejscu w Biurze Zawodów. Opłatę startową należy wnosić przelewem na konto Fundacji Festiwal BIegów (dostępne w regulaminie).

BIEGI DZIECI

W ramach 5. Biegu Sądeczan z Kryniczanką rozegramy też biegi dzieci na dystansach 400 i 1000m - czekają upominki. Zapisy w biurze zawodów, start o godz. 12:00.

5. Bieg Sądeczan również dla dzieci! Startujemy o 12:00

Zapisy do biegu już ruszyły:

Regulamin 5. Biegu Sądeczan z Kryniczanką: TUTAJ

Liczba numerów startowych dostępnych w dniu startu w Biurze Zawodów ograniczona - kto pierwszy ten lepszy.

ZJAZD SĄDECZAN

5. Bieg Sądeczan z Kryniczanką to sportowy akcent Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych - Sądecczyzny. Wydarzenie powołało do życia w w 2013 roku Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Zjazd Sądeczan to wyjątkowe wydarzenie dla lokalnej społeczności, lokalne święto, gromadzące całe familie od lat osiadłe na Sądecczyźnie i rozrzucone po całym świecie, przybywające w rodzinne strony z tej okazji. Zjazd jest wyrazem lokalnego patriotyzmu i tożsamości, ale też troski o społeczny i kulturowy rozwój Ziemi Sądeckiej. Także w obszarze sportu, dlatego do udziału w 5. Biegu Sądeczan najmocniej zachęcamy mieszkańców regionu.

Partnerem tytularnym biegu jest Kryniczanka. Właścicielem marki jest Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A..

Fundacja "Festiwal Biegów"

Fundacja Sądecka

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce