5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta!

 

5. kolejka Grand Prix zBiegiemNatury rozpoczęta!


Opublikowane w pon., 10/02/2014 - 09:08

Lublin i Warszawa - biegacze z tych miast mają za sobą już po 5 biegów z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. Zarówno w Lublinie, jak i w Warszawie znamy już zwycięzców edycji 2013/2014 w kategorii mężczyzn.

Sobotnim zwycięstwem w Lublinie, Kamil Młynarz zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji generalnej. Czas Kamila – 19:03 pokazuje, że warunki na trasie były naprawdę niełatwe. Rekord trasy należący do Kamila jest o ponad 2 minuty lepszy.

W Warszawie – pod nieobecność lidera – Rafał Rusiniaka, zwyciężył Łukasz Kurek (17:49). Jednak Rafał Rusiniak to zwycięzca 4. poprzednich biegów, więc już przed niedzielnym biegiem był pewien wygranej w „generalce”.  

Nieco inaczej wygląda sytuacja w rywalizacji pań. W Lublinie lideruje Joanna Wasilewska – zwyciężczyni sobotnich zawodów. Jej czas to tym razem 21:15. Joanna ma na koncie 3. zwycięstwa, a więc do końcowego sukcesu brakuje jej jeszcze jednego startu. Warto wspomnieć, że Joanna jest byłą reprezentantką Polski. Przez lata z powodzeniem startowała na dystansie 800 metrów, zdobywając kilka medali mistrzostw Polski.

– Karierę zakończyłam w 2010 roku. W tym samym roku urodziłam syna. Teraz startuję w biegach ulicznych i przełajowych, głównie lokalnych. Nie przygotowuję się specjalnie do żadnego z biegów, bo zwyczajnie nie mam za wiele czasu na trening. Wychodzę na rozbiegania 2-3 razy w tygodniu, do tego biegam z grupą amatorów w soboty. To wszystko. Nie realizuję konkretnego planu – mówiła po zawodach Joanna. – Jak biegło się tym razem? Na pewno trudniej niż zwykle, bo śnieg był mokry i ciężki, ale biegnąc w kolcach nie narzekałam na przyczepność.

W Warszawie pewna zwycięstwa jest Joanna Schab, która niedzielnym triumfem przypieczętowała wygraną w całym cyklu. Czas Joanny w 5. biegu Grand Prix Warszawa zBiegiemNatury to 20:24.

Wielu z biegaczy w Lublinie i w Warszawie zapewniło już sobie pamiątkowy medal, jaki otrzyma każdy, kto ukończy co najmniej 4. z 6. biegów. – Muszę przyznać, że ostatnio biegam mniej, ale nie chciałam ryzykować i zostawiać swojego 4. startu w cyklu na ostatni bieg. Jest prawdopodobne, że nie będę mogła wystartować, a bardzo zależało mi na zdobyciu medalu – podkreśliła po niedzielnym biegu w Warszawie jedna z uczestniczek - Monika Jabłkowska.

Oprócz rywalizacji na głównym dystansie – 5 km, odbyły się także biegi dzieci i młodzieży pod hasłem „Dzieciaki zBiegiemNatury”. W obu miastach kilkudziesięciu młodych biegaczy rywalizowało na czterech dystansach – 300, 600, 1500 i 3000 metrów.

Kolejne zawody Grand Prix zBiegiemNatury odbędą się w sobotę (15.02) we Wrocławiu oraz w niedzielę (16.02) w Katowicach.

Cykl Grand Prix zBiegiemNatury odbywa się w 11. miastach. W akcji uczestniczą: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.W każdym z 11 miast uczestniczących w akcji w okresie październik 2013-marzec 2014 odbędzie się po 6 biegów na dystansie 5 km.

Wiele informacji na temat cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.zBiegiemNatury.pl. Zachęcamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku - www.facebook.com/zBiegiemNatury.

informacje prasowe

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce