5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy startuje już 5 listopada! Są jeszcze miejsca na liście startowej

 

5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy startuje już 5 listopada! Są jeszcze miejsca na liście startowej


Opublikowane w czw., 02/11/2023 - 11:44

5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy odbędzie się już 5 listopada. Uczestników czeka rywalizacja na nietypowym, 5-milowym dystansie (ok. 8 kilometrów) - taka odległość dzieli Urząd Dzielnicy Włochy (start) od Parku Ogrody Kosmosu, gdzie zaplanowana jest meta. Limit uczestników to 600 osób, a limit czasu - 70 minut.

Biegacze wystartują przy Urzędzie Dzielnicy Włochy, w niedzielę, 5 listopada o godz. 11. Wyjątkowa, zarówno pod względem dystansu, jak i liczby zakrętów trasa poprowadzi uczestników przez ulice i uliczki Dzielnicy, by  zakończyć się przy malowniczym parku.

Taka trasa to dobra okazja dla tych, co przed ostrym ściganiem lubią mieć wszystko dobrze zaplanowane - umiejętność “brania zakrętów” i pewność co do przebiegu trasy pomoże ukraść cenne sekundy walczącym o podium.

Kto nie widzi siebie w czołówce, będzie miał okazję spędzić aktywnie czas, dbając o swoją formę i zwiedzając dzielnicę Włochy.

Organizator zaplanował klasyfikację w kategoriach OPEN K/M oraz w 5 kategoriach wiekowych. Zawodnicy z miejsc I-III K/M OPEN i wiekowe otrzymają puchary oraz upominki.

O miejsce na podium powalczy m.in. znana w świecie biegowym Patrycja Bereznowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni Mistrzostw Europy w biegu 24-godzinnym. Warto przypomnieć, że Patrycja wygrała w 2017 roku jeden z najbardziej znanych na świecie ultramaratonów, Spartathlon, ustanawiając przy tym rekord trasy 24:48:18!

Trwają zapisy!

Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się online na tej stronie. Opłata startowa wynosi 59 zł. W przypadku, gdy będą jeszcze wolne miejsca będzie możliwość rejestracji w dniu wydarzenia, w biurze zawodów – opłata 69 zł. Osoby powyżej 70  roku życia oraz osoby niepełnoletnie są zwolnione z opłat.

W pakiecie startowym wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę techniczną i imienny numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal i wodę. Organizator zapewnia również depozyt i przebieralnie.

Gorąco zapraszamy mieszkańców do kibicowania uczestnikom, a wszystkich chętnych do włączenia się do wolontariatu (organizator zapewnia zaświadczenia potwierdzające wolontariat dla szkoły).

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy zapraszają serdecznie wszystkich mieszkańców! Realizacja wydarzenia: Fundacja Run Vegan. Żródło: organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce