5. Półmaraton Polanica-Zdrój i 5. Dziesiątka Staropolanki - 20 września w Górach Bystrzyckich


Opublikowane w czw., 17/09/2020 - 16:00

To już piąty sezon tego biegu i piąty sezon cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Mimo że nie ma w tym sezonie klasyfikacji generalnej i tylu biegów ile planowano – biegi RWSB się odbywają, a zawodnicy w górach biegają, wyszukując w kalendarzach kolejne imprezy, które zdołały się uchronić przed koronawirusem.

Jeśli chodzi o RWSB, najpierw mieliśmy bieg alpejski Kowary – Okraj, potem półmaraton i dychę w Zieleńcu, a teraz czas na stare, dobre sprawdzone miejsce – Polanicę-Zdrój.

Start i meta tuż obok Parku Zdrojowego i Wielkiej Pieniawy, dekoracje w parkowej muszli koncertowej – Polanica – Zdrój to wymarzone miejsce na takie imprezy. Nawet w ograniczonej sanitarnym reżimem rzeczywistości.

Zapisy na oba dystanse będą możliwe również w dniu zawodów, a organizatorzy są przygotowani do ewentualnego rozdzielenia startów i dystansów, tak aby jednorazowo zmniejszyć ilość zawodników oczekujących na sygnał do rozpoczęcia zawodów. Start planowany jest na 11:00.

Dzień przed zawodami biuro działać będzie od 17:00 do 20:00 (po zakończeniu Bike Maratonu). Będzie można się zapisać lub odebrać numer startowy. W niedzielę do biura zapraszamy od godz. 8:00.

Na trasie górskiego półmaratonu będzie wszystko czego potrzeba na długim górskim biegu. 21 km da przewyższenie 540 m. Trasa wyprowadzi przez centrum uzdrowiska do Nowej Sokołówki i będzie się kręcić między masywami Wolarza i Kamiennej Góry. Powrót w dół, do mety, czerwonym szlakiem turystycznym – w myśl zasady „biegi górskie wygrywa się na zbiegach”.

Dycha zrobi małą pętlę w górach i przyniesie przewyższenie 280 m.

Zapisy: TUTAJ

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce