52. Bieg Westerplatte: Już można się zapisywać [WIDEO]

 

52. Bieg Westerplatte: Już można się zapisywać [WIDEO]


Opublikowane w śr., 23/07/2014 - 10:26

Tak jak w ubiegłym roku do dyspozycji biegaczy organizatorzy z gdańskiego MOSiRu oddają 3900 pakietów startowych. Bieg odbędzie się 13 września.

Bieg Westerplatte to najstarsza impreza biegowa w Polsce i jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych na Pomorzu, ale i w całym kraju. Upamiętnia wydarzenia z września 1939 r. i bohaterską postawę garnizonu Wojska Polskiego, który bronił wojskowej Składnicy Tranzytowej przed hitlerowskim agresorem. Start do biegu (a w tym roku także finisz) w miejscu, w którym rozpoczęła się II wojna światowa, jest symboliczna formą oddania czci poległym obrońcom Westerplatte.

Sama trasa ma długość 10 km. Prowadzi po ulicach Gdańska (z uwagi na liczne remonty jeszcze nie ma informacji o ateście PZLA).

Bieg ma formułę otwartą i oferuje także wysokie nagrody pieniężne (w sumie 20 000 zł) i rzeczowe (kolejne 10 000 tys zł). Te ostatnie losowane są wśród wszystkich uczestników biegu. W ubiegłym roku było ich 3500, w tym znane osobistości świata sportu, m.in. wioślarz Marek Korol.

Tak biegano na Westerplatte w ubiegłym roku:

Zgłoszenia do tegorocznego biegu przyjmowane są drogą elektroniczną. Wpisowe to 25 zł. Dla wszystkich uczestników biegu przewidziano m.in. pamiątkowy medal.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce