7. ProTouch Cracovia Interrun: Biegały całe rodziny [ZDJĘCIA]

 

7. ProTouch Cracovia Interrun: Biegały całe rodziny [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 23/06/2014 - 13:39

Ponad 4500 biegaczy stawiło się w minioną niedzielę na krakowskim Rynku. Okazją była siódma już edycja imprezy sygnowanej przez znaną sieć sklepów sportowych, zorganizowana przy współpracy z Ratuszem.

Impreza była prawdziwie rodzinnym świętem biegowym. Biegały niespełna 2-letnie maluchy (dystans 100m), uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych (1,1 km, gra szła m.in. o sprzęt sportowy sporej wartości) jak i 85-letni seniorzy. Ci ostatni wybierali chętnie główny dystans zawodów – 10 km (z atestem PZLA), ale nie zabrakło też chętnych do biegu na 5 km.

Integracji blisko 3000 biegaczy sprzyjało jednoczesne, przynajmniej w początkowej fazie biegu, poprowadzenie rywalizacji w na obu dystansach. Barwny, acz jednolity korowód rozchodził się dopiero pod Wawelem. Dzieci rywalizowały w obrębie Rynku.

Najszybszymi biegaczami weekendu zostały postaci dobrze znane z polskich ulic – Adam Czerwiński i Wioletta Frankiewicz (5 km) oraz Pavlo Vertskyi i Natalia Batrak (10 km). Pełne wyniki w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Największymi zwycięzcami byli jednak wszyscy Ci, którzy odważyli się stanąć do biegu, w tym rozliczne VIPy. Promocja aktywności fizycznej i upowszechnianie biegów to główny cel krakowskiej imprezy, z roku na rok coraz ciekawszej - dodajmy. – Nasze Wspólne hasło „Rozbiegajmy Kraków” staje się rzeczywistością – skonstatowała Magdalena Sroka, zastępca Prezydent Miasta Krakowa ds. Kultury i Promocji Miasta

– Podoba mi się, że dziś cały Rynek żyje bieganiem, zarówno dzieciaki, młodzież jak i dorośli są tutaj razem i wspólnie czują ten niepowtarzalny klimat zawodów. Dzięki takim biegom jak ten budujemy powszechną świadomość, iż aktywność fizyczna jest bardzo ważna. Takie biegi ważne są również dla profesjonalistów, którzy po zimowo-wiosennym okresie budowania wytrzymałości na biegach takich jak INTERRUN mogą popracować nad szybkością – to już słowa Jerzego Skarżynskiego, który dołaczył do zabawy w Krakowie.

red. / mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce