8. Bieg Ursynowa imprezą partnerską Festiwalu Biegowego. Rejestracja już tylko w biurze zawodów

 

8. Bieg Ursynowa imprezą partnerską Festiwalu Biegowego. Rejestracja już tylko w biurze zawodów


Opublikowane w śr., 11/06/2014 - 14:14

W najbliższą sobotę 14 czerwca odbędzie się 8. edycja Biegu Ursynowa w Warszawie. W ramach imprezy rozegrane zostaną także 3. Otwarte Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km. Zapisy drogą internetową zostały zamknięte, ale numer startowy będzie można zdobyć jeszcze w dniu zawodów. O ile zdążymy.

Zainteresowanie imprezą jest duże. W dziewięć godzin od uruchomieniu rejestracji (jeszcze w maju) zapisało się aż 1000 osób. W ciągu dwóch tygodni na liście startowej przybyło kolejne tysiąc nazwisk. Przypomnijmy, że limit ustalono na 2500 biegaczy.

– Zapisy zostały zamknięte dziś o północy (w nocy z 10 na 11 czerwca – przyp. red). Rejestracje i tak były przedłużone o kilka dni, bo osoby które nie opłaciły wpisowego, były usuwane z listy startowej. W tym dodatkowym czasie zarejestrowało się jeszcze ok. 300 osób. Myślę, że w sobotę dostępne będzie jeszcze od 100 do 200 wolnych numerów startowych – informuje Leszek Gaca dyrektor biegu.

Rekordowe zainteresowanie tegoroczną imprezą doskonale obrazuje rosnącą popularność biegania w naszym kraju. Pierwsza edycja biegu, w 2007 roku, zgromadziła 280 osób. W kolejnych latach startowało tu ok. 500 osób. W 2011 roku liczba startujących przekroczyła tysiąc biegaczy. Dopiero rok temu wprowadzono limit 2500 uczestników (bieg ukończyło 1600 biegaczy). – W mojej ocenie biegaczy przyciąga bardziej szybka i płaska trasa niż to, że równocześnie rozgrywane są tu Mistrzostwa Polski – stwierdza organizator.

Imprezę nazywa krotko - „najszybsza piątka w kraju”. Rekord trasy wynosi 13:59 i należy do Henryka Szosta. Z kolei najlepszy wynik kobiet to 15:50, a jego autorką jest Dominika Nowakowska. Oba rezultaty padły w 2012 roku – od tamtego czasu nie notowaliśmy (jak wynika z naszych ustaleń) tak dobrego wyniku na tym dystansie.

Organizatorzy dbają o to żeby emocjonując się zmaganiami najszybszych biegaczy, którzy także w tym roku przyjadą na Ursynów*, nie zapomnieć o amatorach, którzy stanowią tu największą liczbę biegaczy. – My staramy się prowadzić imprezę dwutorowo i pogodzić zmagania elity oraz pozostałych biegaczy – podkreśla Leszek Gaca.

W zeszłym roku bieg na Ursynowie zwyciężył Arkadiusz Gardzielewski z czasem 14:04. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Nowakowska z rezultatem 16:07, dla której było to drugie zwycięstwo w tej imprezie.

Rozpoczęcie Biegu Ursynowa zaplanowano na godz. 12:00. Start znajdować się będzie na przeciwko Urzędu Dzielnicy Ursynów (Metro Imielin). Biuro zawodów czynne będzie od 13 czerwca między godziną 13:00 a 21:00 oraz w dniu imprezy od 8:00 do 10:45.

Odbierając numery startowe odwiedźcie stoisko Festiwalu Biegowego, gdzie będziecie mogli zapisać się na naszą imprezę z 50% zniżką.

Sam Bieg Ursynowa dołączył do grona Biegów Partnerskich Festiwalu Biegowego.

Organizator

Regulamin

Trasa

Opłaty startowe:

Dla dorosłych - 40 zł
Dla niepełnoletnich - 25 zł

* Wystartują m.in: Ivan Heshko - wielokrotny medalista MŚ i ME w biegu na dystansie 1500m, Łukasz Parszczyński - rekordzista kraju na dystansie 3000m, Bartosz Nowicki - brązowy medalista HME w w Paryżu na dystansie 1500m, Yared Shegumo - zwycięzca maratonów w Warszawie i Łodzi oraz Iwona Lewandowska - mistrzyni kraju na 10 km

RZ

fot. mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce