Adam Kszczot nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego

 

Adam Kszczot nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego


Opublikowane w śr., 03/12/2014 - 16:30

Koniec roku to czas głosowań i plebiscytów. Znamy już lekkoatletów roku na świecie, a przed nami jubileuszowy 80. Plebiscyt Przeglądu Sportowego, w którym zostanie wybrana dziesiątka najlepszych sportowców minionego roku. Na liście nominowanych znalazło się 25 sportowców, którzy zachwycili kibiców swoimi osiągnięciami.

Konkurencja w tym roku jest mocna. Internauci mogą oddawać swoje głosy m.in. na kolarzy Rafała Majkę i Michała Kwiatkowskiego. Jak co roku nie zabraknie przedstawicieli dyscyplin zimowych – wśród nominowanych są zarówno Kamil Stoch, jak i Justyna Kowalczyk.

W przeciwieństwie do zeszłego roku, tym razem kibice zawodów biegowych mają na kogo oddać swój głos. Mistrzostwo Europy w Zurichu i emocjonujący finał 800m podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie nie mogły pozostać bez echa. Adam Kszczot był też członkiem sztafety 4x800m, która w MŚ na Bahamach zajęła drugie miejsce. Halowy wicemistrz Europy ma za sobą udany sezon, a może być jeszcze bardziej udany, jeśli zakończy się otrzymaniem statuetki Najlepszego Sportowca.

Głosowanie na Sportowca Roku potrwa do 8 stycznia 2015 r. Do regulaminu konkursu została wprowadzona nowość – głosy można oddawać codziennie. Zachęcamy do skorzystania z tej okazji.

Po raz ostatni biegacz został zwycięzcą plebiscytu ponad 20 lat temu. Wtedy swoją statuetkę odbierała Wanda Panfil. Pierwszym laureatem tego wyróżnienia w 1926 r. był Wacław Kuchar, rekordzista Polski na 800m. Może tym razem dzięki Waszym głosom, znowu statuetkę ma szansę odebrać specjalista na tym dystansie.

Wynik głosowania poznamy 10 stycznia.

Nominowani

Historia nagród dla biegaczy

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce