Agnieszka Jerzyk najlepszą triathlonistką Europy!

 

Agnieszka Jerzyk najlepszą triathlonistką Europy!


Opublikowane w wt., 17/12/2013 - 12:13

Duży sukces polskiego triathlonu! Jedna z najlepszych zawodniczek w naszym kraju Agnieszka Jerzyk zajęła pierwsze miejsce w rankingu Europejskiej Federacji Triathlonu (ETU) w roku 2013. Polka wyprzedziła Rosjankę Irinę Abyssovą  oraz Niemkę Rebeccę Robisch.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2013 Polka odniosła podczas międzynarodowych zawodów ITU Premium European Cup w Banyoles w Hiszpanii. Później znakomicie spisała się m.in. w zawodach Pucharu Europy w sprincie w holenderskim Holten, gdzie zajęła drugie miejsce. W Polsce 23-letnia Jerzyk nie miała sobie równych, co potwierdziła zdobywając dwa tytuły Mistrzyni Polski zarówno w sprincie oraz na dystansie olimpijskim.

Czuję się szczęśliwa i zaskoczona wygraną w tym prestiżowym rankingu. To był dla mnie sezon eksperymentalny. Sprawdziłam kilka nowych metod treningowych i miałam ekscytujący debiut w odległości Half Ironman. Jestem bardzo zadowolona ze startów w europejskich pucharach i z wyników na połówce Ironmana. Z niecierpliwością czekam na sezon 2014 – powiedziała Jerzyk.

Dodajmy, że Agnieszka Jerzyk, która reprezentuje barwy klubu  KS 64 Leszno, często pojawia się na zawodach lekkoatletycznych, biegach ulicznych oraz w biegach przełajowych. W 2011 roku pobiegła półmaraton w Warszawie w czasie 1:14:51.

W klasyfikacji ETU oprócz Jerzyk znalazły się także inne Polki. W pierwszej dwudziestce - na 14. miejscu sklasyfikowana została Paulina Kotfica. Na 39. Małgorzata Otworowska, a tuż za nią Anna Grzesiak. 41. miejsce przypadło Marii Cześnik. 

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce