[AKT.] ORLEN Warsaw Marathon 2020 „w nowej formule”. Jeden maraton w stolicy?

 

[AKT.] ORLEN Warsaw Marathon 2020 „w nowej formule”. Jeden maraton w stolicy?


Opublikowane w śr., 08/01/2020 - 09:20

„PKN ORLEN finalizuje prace nad nową formułą ORLEN Warsaw Marathon. Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie  poszerzonej formie. W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach, w tym maratońskim. Obecnie dopracowywane są ostatnie założenia formalne. Szczegóły już wkrótce”

- czytamy w informacji prasowej przesłanej przez agencję public relations Public Dialog, obsługującą paliwowy koncern, zamieszczonej w serwisie biura prasowego stołecznej imprezy i przesłanej do mediów.

„Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców. Umożliwi ona również szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe. Zadaniem imprezy będzie promocja zdrowego stylu życia, ale również nacisk na ochronę środowiska i troskę o przyszłość naszej planety”

- czytamy dalej w komunikacie.

„PKN ORLEN od lat aktywnie angażuje się we wsparcie aktywnego trybu życia, m.in. poprzez promocję biegania i to się nie zmieni. Spółka sponsoruje oprócz warszawskiej imprezy biegowej również Mistrzostwa Świata w półmaratonie w Gdyni, maraton Solidarności, półmaraton w Płocku, czy bieg „Tropem wilczym”. W tym kontekście szczególny nacisk położony jest również na aktywizację dzieci i młodzieży czy osób starszych. W ten sposób PKN ORLEN umiejętnie łączy zadania biznesowe z aspektami społecznymi”

- podkreślają pr-owcy koncernu.

Po wtorkowych doniesieniach medialnych dot. odwołania pierwszego przetargu na wykonanie imprezy, skierowanego tak jak to było do tej pory do agencji eventowych, udało nam się ustalić, że nastąpiło to 19 grudnia. Oznacza to, że prawie na pewno impreza nie odbędzie się w tradycyjnym kwietniowym terminie.

Zapisy do ostatniej edycji Orlen Warsaw Marathonu rozpoczęły się jeszcze przed świętami – 18 grudnia 2018 roku. Znane wtedy było już niemal wszystko oprócz trasy, a więc rodzaje pakietów, wysokość nagród i limity uczestników. Hasło przewodnie „Narodowe Święto Biegania” ogłoszono jeszcze wcześniej, bo już pod koniec sierpnia.

Nieoficjalne doniesienia sugerowały, że tegoroczna edycja odbędzie się 19 kwietnia w niezmienionej formie. Opóźniające się zapisy na imprezę czy brak aktualizacji strony internetowej poddawał jednak ten termin pod wątpliwość. Komunikat Public Dialog rozwiewa te przypuszczenia.

Orlen Warsaw Maraton posiada certyfikat Silver Label, a impreza ma rangę Mistrzostw Polski w Maratonie. Mistrzem kraju w maratonie na rok 2019 r. został Marcin Chabowski.

W Warszawie padały najlepsze wyniki w historii maratonu na polskiej ziemi – 2:06:55 Etiopczyka Tadese Toli i 2:26:06 Kenijki Sheili Jerotich.

Od pewnego czasu bieg główny notował spadek frekwencji. Zdaniem obserwatorów m.in. przez zbyt późne zapisy. Rekordowa liczba maratończyków pobiegła w 2015 roku - 7357 osób, w 2019 roku było ich już tylko 4698. Dodatkowo oprócz bieg głównego rozgrywany jest też Oshee Bieg na 10 km.

red.

źródło: Public Dialog / biegowe.pl


AKTUALZACJA

Ciekawe informacje przynosi portal Bieganie.pl (TUTAJ), który rozmawiał z Anną Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego PKN Orlen.

"...w stolicy będzie miał w tym roku miejsce kolejny maraton odbywający się w ramach Narodowego Święta Biegania. Tyle że nie w kwietniu"

- zapewniła przedstawicielka koncernu. Dopytywana o termin imprezy w kontekście jesiennego Maratonu Warszawskiego stwierdziła enigmatycznie:

"... z konkurencją można rywalizować, można też postarać się o stworzenie wspólnej dużej inicjatywy."

Szczegóły imprezy mamy poznać, gdy:

"będziemy pewni wszystkich szczegółów naszego wielkiego i naprawdę skomplikowanego przedsięwzięcia"

- stwierdziła Anna Ziobroń.

źródło: Bieganie.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce