Aktywne pożegnanie zimy w Bieszczadach

 

Aktywne pożegnanie zimy w Bieszczadach


Opublikowane w wt., 23/03/2021 - 16:17

Na trasach Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, które zostały otwarte dla wszystkich spragnionych aktywnie pożegnać mijającą zimę, przed całą sobotę i niedzielę co raz można było spotkać kraciaste czapeczki biegowych turystów. 

Dostosowany do nowych ograniczeń Zimowy Maraton Bieszczadzki był pozbawiony charakteru sportowej rywalizacji, klasyfikacji, dekoracji i nagród. Był akcją promującą bieszczadzkie trasy biegowe, wydarzeniem zachęcającym do zwiedzania zimowych Bieszczad.

Indywidualne zwiedzanie zaczynało się, w czasie adekwatnym do wybranych długości wycieczek, spod Bramy Głównej Rzeźnickiej. Do wyboru były szlaki 43, 20 i 10 km. Trasy prowadziły leśnymi duktami w stronę Wysokich Bieszczadów, dając okazję delektowania się pięknem leśnych duktów i architekturą karpackiego krajobrazu. Uczestnicy odwiedzali po drodze wyznaczone miejsca, korzystali z przygotowanych na trasie atrakcji.  Statystyki zarejestrowanych wyjść pokazują, że przez dwa dni przewinęło się 11 uczestników na każdy kilometr wyznaczonych tras. Każdy, kto przebył jedną z trzech tras otrzymał pamiątkową odznakę w formie medalu potwierdzającego uczestnictwo oraz coś ku pokrzepieniu strudzonego zwiedzaniem ciała.

Dziękuję wszystkim, którzy nam zaufali i byli z nami. Uczestnikom i Uczestniczkom, ekipom z Hotelu Carpata i Karczmy Brzeziniak, Szkole w Cisnej, Nadleśnictwu Cisna, Pani Wójt, wszystkim zaangażowanym partnerom i sponsorom…  I ja jeszcze raz dziękuję całej rzeźnickiej ekipie, która ogarnęła organizację całej imprezy i zrobiła to … świetnie” - mówi dyrektor Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego, Mirosław Bieniecki

Kolejna impreza Fundacji Bieg Rzeźnika to dziesięciodniowy Festiwal Biegu Rzeźnika, który rozpocznie się 28 maja br. To najbardziej kultowy bieszczadzki bieg, który w formie festiwalowej odbywa się na dystansach od 10 do 107 kilometrów. W oprawie festiwalowej to impreza dla każdego, kto lubi aktywne spędzanie czasu w Bieszczadach.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce