Alfabet polskich biegów A.D. 2014: Od A do K

Opublikowane w wt., 30/12/2014 - 11:16

Imprezy, osobowości, sukcesy – taki był biegowy rok 2014 w Polsce. Przeżyjmy to jeszcze raz.

A – jak Adam Kszczot. W tym roku nie miał sobie równych na bieżni. Został mistrzem Europy podczas zawodów w Zurichu oraz halowym wicemistrzem świata po emocjonującym finale na 800m w Sopocie. Był też członkiem srebrnej drużyny 4x800m podczas MŚ Sztafet na Bahamach. Do niego należy najlepszy polski czas na 800m osiągnięty w tym roku. Został też nominowany do tytułu Najlepszego Sportowca Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

B – jak bieżnia. W tym roku najważniejszym wydarzeniem biegowym na bieżni były Halowe Mistrzostwa Świata w Sopocie. Do Polski przyjechały największe gwiazdy lekkoatletyki. Sopot zachwycił Shelly-Ann Fryser Price, Murielle Ahoure, Galena Ruppa, Pascala Matinot-Lagarde’a i wielu innych. Padł rekord świata w sztafecie 4x400m - amerykańscy biegacze uzyskali czas 3:02:13. Kibiców zachwyciły też starty Polaków - srebro na 800m zdobyli Angelika Cichocka oraz wspomniany już Adam Kszczot.

C – jak charytatywność. Coraz częściej i chętniej biegamy nie tylko dla sportu, szczupłej sylwetki, czy dobrej zabawy. Z roku na rok przybywa zawodów, podczas których biegacze również pomagają potrzebującym. Tegoroczne Bieg Serca (na zdjęciu), Bieg dla Mai czy projekt Darka Laksy „7 Maratonów na 7 Kontynentach dla 7 Szkół” są tego najlepszym przykładem. Okazuje się, że biegacze mają nie tylko kondycję i zdrowie, ale również wielkie, gorące serca. Tak trzymać!