Ambasador biegał z harcerzami w półmaratonie ZHP

 

Ambasador biegał z harcerzami w półmaratonie ZHP


Opublikowane w wt., 22/04/2014 - 11:57

Już po raz czwarty w Pabianicach odbył się Półmaraton ZHP. 23 marca na starcie stanęło blisko 900 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. 

Pogoda nie rozpieszczała temperaturą, ok. 5-7 stopni, lekki deszczyk. Okazało się jednak, że to warunki idealne dla biegaczy, tym bardziej, że było praktycznie bezwietrznie.

Dodajmy, że po ubiegłorocznych perypetiach związanych z budową obwodnicy miasta, w tym roku na trasie obyło się już bez niespodzianek. Dodatkowym atutem był jej płaski profil.

Start ostry zaplanowano tym razem z bieżni stadionu. Pobiegliśmy. Wielu z nas po życiówki, co na trzy tygodnie przed startem w łódzkim maratonie dawało nadzieję na równie dobry wynik. Zwyciężył Jakub Wiśniewski z Warszawy wynikiem 1:09:27, a wśród kobiet (po raz kolejny) Daniela Cirlan z Rumunii z wynikiem 1:19:42.

Impreza, której jestem inicjatorem i pomysłodawcą, nabiera z roku na rok coraz większego tempa. Organizowane równolegle Półmaratonik  ZHP dla dzieci oraz Bieg na Szpilkach dla pań, stają się dodatkową atrakcją przyciągającą coraz więcej chętnych na spróbowanie swoich sił w bieganiu. Zapraszam za rok.

Dodam jeszcze, że bieg zaliczany jest wraz z łódzkim maratonem, do cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego 2014.

Fotogaleria z biegu z archiwum ŁÓDŻ RUNNING TEAM

Janusz Milczarek, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce