Ambasador z medalem MŚ 2009!

 

Ambasador z medalem MŚ 2009!


Opublikowane w czw., 22/01/2015 - 10:40

Wszechrosyjska Federacja Lekkoatletyczna ARAF potwierdziła dyskwalifikację pięciorga chodziarzy, wielokrotnych medalistów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, których paszporty biologiczne wykazały niedozwolone anomalie. Dyskwalifikacje zawodników i wymazanie ich wyników z lekkoatletycznych tabel spowodują, że brązowy medal MŚ w Berlinie w chodzie na 50 km przypadnie Grzegorzowi Sudołowi (na zdjęciu), Ambasadorowi Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój! 

Trójka Siergiej Kirdiapkin, Olga Kaniskina i Sergiej Bakulin ma zostać zdyskwalifikowana na trzy lata i dwa miesiące. Walery Borczyn na ma potrwać 8 lat, a Władimir Kanajkin dożywotnio nie będzie mógł rywalizować w profesjonalnych zawodach sportowych. 

Jeśli decyzje podjęte przez ARAF zostaną zatwierdzone przez IAAF (co zapewne potrwa kilka miesięcy), to we wszystkich konkurencjach chodu sportowego rozegranych w mistrzostwach świata w Berlinie (2009) i Daegu (2011) będziemy mieć nowych mistrzów świata. Polscy zawodnicy startujący w obu imprezach poprawią swoje lokaty, co będzie szczególnie ważne dla Grzegorza Sudoła, czwartego na dystansie 50 km w Berlinie. Nowa kolejność w tej konkurencji:

złoto – Trond Nymark - NOR - 3:38:35
srebro – Jesús Ángel García - ESP - 3:41:16
brąz – Grzegorz Sudoł - POL - 3:42:34

"(...) Szkoda że po czasie ale jak to mówią lepiej późno niz wcale ;)" - skomentował Grzegorz Sudoł na swoim facebooku.

źródło PZLA / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce