Ambasadorka PZU Festiwalu Biegowego Mistrzynią Polski! Brawo A. Celińska!

 

Ambasadorka PZU Festiwalu Biegowego Mistrzynią Polski! Brawo A. Celińska!


Opublikowane w ndz., 27/07/2014 - 20:21

Anna Celińska - ambasadorka Festiwalu Biegowego obroniła w Międzygórzu tytuł alpejskiej mistrzyni Polski. Są to najbardziej prestiżowe mistrzostwa w biegach górskich, a zwyciężczyni jest nazywana "Królową Polskich Gór".

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, faworytkami do zwycięstwa wśród kobiet były Anna Celińska  i Dominika Wiśniewska-Ulfik. W zeszłym roku Ania doszła i wyprzedziła Dominikę po około 2/3 dystansu i wygrała z przewagą aż 3,5 minuty. W tym roku scenariusz była nieco inny - Ania i Dominika biegły na asfalcie razem z większą grupą juniorów. Od czasu zbiegnięcia na naturalną nawierzchnię Anulka zaczęła stopniowo zwiększać przewagę i wygrała niezagrożona z przewagą ponad 2:43. Brązowy medal wywalczyła Maria Cebo.

Wśród mężczyzn doszło do dość niespodziewanego rozstrzygnięcia. Na pierwszej pozycji biegli Andrzej Długosz (najbardziej utytułowany polski biegacz górski) i Kamil Jastrzębski. Walczyli tak zaciekle, że konkretnie się zmęczyli i na ostatnim odcinku trasy wyprzedził ich Sylwester Lepiarz, którego zwycięstwo jest dla wielu osób dużym zaskoczeniem. Srebro zdobył Kamil Jastrzębski, brąz - Andrzej Długosz.

Pełne wyniki mistrzostw znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

red. 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce