Anna Figura głodna rekordu na Aconcagua. Prosi o...

 

Anna Figura głodna rekordu na Aconcagua. Prosi o...


Opublikowane w wt., 04/10/2016 - 12:03

Wielokrotna medalistka ME i MŚ w narciarstwie wysokogórskim, biegaczka górska i ultramaratonka, zwyciężczyni Biegu Granią Tatr w 2015 r. chce rozprawić się z ubiegłorocznym rekordem Fernandy Maciel. Ale potrzebuje naszego wsparcia.

Cel Aconcagua Speed Challenge (szczyt na wysokości 6962 m n.p.m..) to wynik lepszy niż 14 godzin i 53 minuty.
 
- Czekające mnie wyzwanie jest niezwykle trudne i wymagające. Trasa, jaką obrałam ma około 30 km długości i ponad 4000 m różnicy wysokości do pokonania - wyjaśnia Anna Figura na stronie projektu.  

- Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć nieco niewiarygodnie i abstrakcyjnie, ale wiem, że jestem w stanie osiągnąć zamierzony cel - przekonuje biegaczka, która w swoim dorobku ma już szybkościowe wyjście na najwyższy szczyt Europy Mont Blanc 4810 m n.p.m. w czasie 5 godz 16 min oraz rekord trasy w ekstremalnym biegu na wierzchołek Elbrusa 5642m n.p.m. (4 godz. 22 min).

- Aconcagua to kolejny krok… wyżej, dalej, trudniej, ale właśnie o to chodzi. O przekraczanie kolejnych granic - pisze biegaczka na profilu zbiórki na wyjazd do Chile. Koszt wyprawy to 60 tys. zł - sponsorzy przekazali połowę tej kwoty. 

Jak wylicza biegaczka, na łączny koszt projektu złożą się koszty przelotu i pobytu 4 osób (biegaczka, fotografii oraz 2 osoby supportu), wstęp do Parku Narodowego Aconcagua, ubezpieczenie czy transport na miejscu w Chile. Anna Figura z zespołem chcą spędzić 3 tygodnie w Ameryce Południowej. Próbę bicia rekordu zaplanowała na styczeń, "kiedy pogoda i warunki są najbardziej sprzyjające". 

- Projekt „Aconcagua Speed Challenge” to olbrzymie wyzwanie, z którym sama na pewno sobię nie poradzę. Potrzebuję waszego wsparcia, żeby pokazać, że Polka potrafi! :-) - zachęca Anna Figura.

Strona projektu w serwisie PolakPotrafi.pl - TUTAJ

Przygotowania do bicia rekordu i relacje z wyprawy - TUTAJ

red.

fot. Piotr Dymus / Bieg Granią Tatr


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce