Anna Figura zwycięża w Tyrolu. Co klasa to klasa!

 

Anna Figura zwycięża w Tyrolu. Co klasa to klasa!


Opublikowane w czw., 10/07/2014 - 14:41

South Tyrol Ultra Skyrace to ekstremalny bieg górski rozgrywany na szlaku „Hufeisentour” w Alpach Sarntalskich. Uczestnicy tej imprezy mieli do wyboru dwie trasy: dłuższą 121-kilometrową i krótszą 66-kilometrową, która była nowością tegorocznej edycji. Ta trudniejsza opcja wymagała pokonania 7 069m przewyższeń. Krótszy bieg to 4 260m przewyższeń i 21-godzinny limit czasu na dotarcie do mety. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że znaczną start obywa się nocą.

Anna Figura to narciarka wysokogórska z Zakopanego. W zeszłym roku we francuskim Pelvoux dowiodła swojej sportowej klasy zwyciężając w mistrzostwach świata w sprincie. Podczas tamtych zawodów jej zadanie polegało na podejściu na nartach 100m pod górę i zjeździe.

W Tyrolu zawodniczka Dynafit pojawiła się bez nart i miała przed sobą znacznie dłuższą, bo 66-kilometrową trasę. Był to też jej pierwszy start nocny i drugi ultramataraton biegowy.

Nocą na wymagającej, górskiej trasie padał deszcz. Zawodnicy musieli się wykazać wyjątkową koncentracją. To wszystko jednak nie stanęło na drodze Annie Figurze, która była pierwszą kobietą na mecie z czasem 8:50:49,2. Jej przewaga nad rywalkami była bezdyskusyjna. Druga zawodniczka ukończyła bieg ponad godzinę po Polce. W kategorii generalnej była piąta.

Po biegu zawodniczka Dynafit zapowiedziała, że już planuje następne starty biegowe. Prawdopodobnie tym razem zobaczymy ją na trasie Elbrus Race, wcześniej jednak wybiera się na Pik Lenina w Pamirze, z którego zamierza zjechać na nartach.

IB

fot. Dominik Jagieła

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce