Anna Psuja o Roztoczańskim Festiwalu Biegowym: biegło się z przyjemnością

 

Anna Psuja o Roztoczańskim Festiwalu Biegowym: biegło się z przyjemnością


Opublikowane w ndz., 02/07/2023 - 13:01

Anna Psuja

Anna Psuja, Ambasadorka Festiwalu Biegowego, w Roztoczańskim Festiwalu Biegowym zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet na dystansie 51 kilometrów. Tuż przed ceremonią wręczania medali podzieliła się z nami swoimi wrażeniami:

- Przede wszystkim super trasa. Doskonale oznaczona, bardzo ładna, zaskoczyło mnie nieco tylko to, że był na niej dużo asfaltu - mówi zwyciężczyni. - Na udział w Roztoczańskim Festiwalu Biegowym zdecydowałam się zresztą w ostatniej chwili, dopiero w środę, za namową znajomych, którzy szykowali się by tu przyjechać.

- Sam festiwal robi doskonałe wrażenie. Jak na pierwszą edycję wszystko jest znakomicie przygotowane. Trasy, jak wspomniałam, doskonale oznaczone, świetne jedzenie. W Horyńcu jestem pierwszy raz w życiu i ciesze się, że tu dotarłam, bo poza sportowymi elementami, mamy przepiękne widoki. Biegło się po prostu z przyjemnością.

Czy Anna Psuja wybiera się na Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju? - Oczywiście! - odpowiada ze śmiechem. - Planuję na pewno setkę, a jak zdrowie pozwoli to i maraton dzień później. Tak, czy inaczej, widzimy się we wrześniu!

- Mmamy nadzieję, że Roztoczański Festiwal Biegowy wzbudzi zainteresowanie u biegaczy z całej Polski, którym chcemy pokazać to piękne miejsce - mówi Wiesław Kapel, wójt gminy Lubaczów, organizatora Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego.

- Wszyscy podkreślają, że atmosfera jest wyjątkowa -  Mówili, że pierwszy dzień bardzo pozytywnie ich zaskoczył, miłą niespodzianką był równiez widowiskowy pokaz teatru ognia z Krakowa. Nowe przyjaźnie, nowe rozmowy, wszyscy deklarują, że za rok przyjadą na drugą edycję Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego, zwłaszcza, że podkreślają też bardzo dobrą organizację i świetnie oznakowane trasy (t.kowalski@festiwalbiegow.pl) Fot. Kamila Laskowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce