Armageddon Challenge - zmotywują Cię do wysiłku

 

Armageddon Challenge - zmotywują Cię do wysiłku


Opublikowane w śr., 06/04/2016 - 13:08

W kalendarzu biegów ekstremalnych debiutuje nowa impreza - Armagaddon Chalange. Jeszcze w tym roku organizatorzy planują przeprowadzenie 8 - 9 imprez. Pierwsze wyzwanie zostanie rzucone uczestnikom już 16 kwietnia w Górze Kalwarii.

Pomysł na Armagaddon Challenge zrodził się w głowach organizatorów podczas startów u konkurencji.

– Armagaddon Challenge to połączenie kilku moich pasji. Biegam, jestem zawodnikiem crossfit, prowadzę firmę, a w przeszłości organizowałem koncerty. Biorąc udział w różnych zawodach i zwracałem uwagę czego brakuje uczestnikom. Teraz chcemy wprowadzić kilka nowości. Planujemy zapraszać różnych gości, którzy będą startowali, a także motywowali uczestników do prowadzenia aktywnego trybu życia. Będą też grupy akrobatyczne czy też efekty specjalne. Zawsze będzie coś, co przyciągnie nie tylko uczestników, ale i kibiców - mówi Dariusz Sierhej, organizator imprezy.

Zmagania rozgrywane będą na trzech poziomach trudności. Najłatwiejszy jest Armageddon Runner - gdzie na 6 km do pokonania będzie 30 przeszkód. Nieco trudniejszy jest Armageddon Warrior z trasą liczącą 10 km i 50 utrudnień. Koronnym dystansem będzie Armageddon Gladiator liczący ponad 18 km i 60 przeszkód. Dodatkowo planowane są też edycja zimowa i nocna.

– Uważam, że bieg na dystansie 6-7 km jest do pokonania dla każdego. Trasa na poligonie w Górze Kalwarii jest atrakcyjna, zapowiada się sporo emocji. Myślimy już o drugiej edycji, która odbędzie się w Mysiadle k. Warszawy. Tam Armageddon Runner połączymy z 400-metrowym odcinkiem crossfit. Nie każdy będzie chciał startować w tej formule, dlatego przed metą zrobimy rozwidlenie. Armageddon Gladiator odbędzie się najprawdopodobniej w Kazimierzu Dolnym – zapowiada organizator.

Armagaddon Chalange zawitać ma jeszcze m.in. do Krakowa, Poznania, Kielc czy też Janowa Podlaskiego. – Mamy mocny start. Chcielibyśmy już w pierwszym roku ugruntować swoją pozycję i wyjść na czoło organizacji biegów ekstremalnych w Polsce – stwierdza Dariusz Sierhej.

Podczas zawodów rozgrywanych w Górze Kalwarii gośćmi mają być Paulina Polak Brańka – mieszkająca w Hiszpanii zawodniczka, która wielokrotnie stawała na podium biegów ekstremalnych w całej Europie oraz utytułowany, acz kontrowersyjny pięściarz Mariusz Wach.

Armagaddon Chalange na dystansie 6 km rozegrane zostanie 16 kwietnia na terenie Poligonu Wojskowego przy ul. Wojska Polskiego 44. Start o godzinie 9. Kolejne fale startować będą co pół godziny.

RZ

Armageddon Challenge w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / na podst. mat. org.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce