Australijska odsłona Ultra Trail World Tour już w ten weekend

Opublikowane w śr., 14/05/2014 - 16:30

Po Transvulcanii rywalizacja czołówki biegów ultra przenosi się do Australii, gdzie odbędzie się The North Face 100.

W tym roku impreza dołączyła do cyklu zawodów Ultra-Trail World Tour, co oznacza, że na jej starcie pojawią się znane nazwiska. Z tej okazji została również zmieniona trasa. Tym razem na zawodników będzie czekało 4100m przewyższeń i 10-kilometrowy podbieg na końcu trasy.

Do Katoomby w Górach Błękitnych wybiera się m.in. Nuria Picas, zwyciężczyni Transgrancanarii i UTMF. Dla niej będzie to okazja do zebrania kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej. Jej największą konkurentką wydaje się być Fernanda Maciel, druga zawodniczka UTMF.

Niespodziankę może tez sprawić Jo Johansen. W styczniu wygrała swój pierwszy ultramaraton, następnie stanęła na podium Tarawera Ultra zaskakując tym organizatorów, a wkrótce potem triumfowała w lokalnym biegu na dystansie 80 km. Dobra passa tej Australijki trwa i z pewnością nawiąże walkę o zwycięstwo we własnym kraju.

O utrzymanie pozycji liderki cyklu Ultra-Trail World Tour będzie się starała Beth Cardelli, która na najwyższym stopniu podium TNF100 stawała trzykrotnie, a w 2009 r. była druga.

Wśród mężczyzn faworytem zawodów jest rekordzista trasy Brendan Davies, który trzy tygodnie temu zajął szóste miejsce w Japonii. Rok temu ukończył The North Face 100 z czasem 9:16:12. Jego największym rywalem będzie Adrew Tackey, który już dwukrotnie kończył ten wyścig na trzecim miejscu.

Nie wiadomo, w jakiej formie do Australii przyleci Jorge Maravilla, który niedawno leczył jeszcze kontuzję z biegu Lake Sonoma 50.

Niestety ta część zmagań ultramaratończyków odbędzie się bez udziału Polaków i zawodników odpoczywających po Transvulcanii. Kolejne zmagania tej serii to Lavaredo Ultra Trail. Tu Polaków nie powinno już zabraknąć; do startu przygotowuje się m.in. przyjaciel naszej redakcji Bartłomiej Trela (czytaj więcej).