„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” - 25 tys. kilometrów do pokonania

 

„Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” - 25 tys. kilometrów do pokonania


Opublikowane w czw., 03/06/2021 - 11:50

Rusza kolejna edycja biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”, która odbywa się w wersji hybrydowej. Biegacze mogą wziąć udział zarówno w wydarzeniu stacjonarnym 20 czerwca w Garwolinie, jak i dołączyć do wyzwania online. Od 12 do 26 czerwca uczestnicy będą próbowali wspólnie pokonać 25 tysięcy kilometrów. Po osiągnięciu celu, Avon wpłaci 25 tysięcy złotych na rzecz wsparcia osób mierzących się ze zjawiskiem przemocy.

Kolejny raz miłośnicy sportu będą mieli okazję włączyć się w bieg, który pomaga osobom doświadczającym przemocy domowej. Nowa edycja organizowana przez Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl startuje w wersji hybrydowej pod hasłem #KilometryPoMocy, a zapisy ruszają już 2 czerwca.

Biegacze mają możliwość wzięcia udziału w inicjatywie indywidualnie online oraz grupowo, rejestrując się na bieg stacjonarny na dystansie 10 km, który odbędzie się już 20 czerwca 2021 r., w tym roku wyjątkowo w innej lokalizacji. Zawodnicy pobiegną trasami Leśnej Ścieżki Przyrodniczo - Kulturowej pod Garwolinem. W tej edycji ze względu na pandemię w stacjonarnej wersji biegu będzie mogło wziąć udział tylko 250 osób. Z tego powodu zachęcamy wszystkich chętnych do jak najszybszej rejestracji i uczestnictwie w wydarzeniu. Jeśli chcesz pobiec w naszym biegu – nie zwlekaj!

Do akcji mogą przyłączyć się chętni z całej Polski za pośrednictwem aplikacji biegowej na smartfony. Wystarczy dołączyć do klubu Avon Kontra Przemoc i wyzwania #KilometryPoMocy w aplikacji Strava, a następnie zarejestrować swój bieg w okresie od 12 do 26 czerwca 2021. Za każdy pokonany kilometr firma Avon wpłaci złotówkę na rzecz Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”.

- Cieszymy się, że pomimo pandemii wspólnie będziemy mogli połączyć siły, by wesprzeć osoby doświadczające przemocy. – mówi Michał Kopik, dyrektor biegu oraz prezes Stowarzyszenia Truchtacz.pl. Przeciwdziałanie zjawisku przemocy jest od lat bardzo ważną częścią pozabiznesowej działalności Avon. Firma pomaga i współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz fundacją Feminoteka, które w ubiegłym roku pomogły prawie 14 tys. potrzebującym.

Zapisy na wydarzenie stacjonarne są dostępne pod tym linkiem

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce