Avon Kontra Przemoc – przebiegli dwukrotnie więcej niż zakładali


Opublikowane w śr., 08/07/2020 - 09:39

W niedzielę zakończył się wirtualny bieg „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijZGarwolinem”. Choć pierwszym celem było pokonanie 25 tys. kilometrów, to uczestnicy przebiegli wspólnie dwukrotnie więcej – ponad 55 tys. km! To odległość, która pozwoliłaby na podróż dookoła świata i jeszcze dalej – informuje organizator imprezy, który przekaże łącznie 40 tys. złotych na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia.

11. bieg „Avon Kontra Przemoc – #BiegnijZGarwolinem” choć odbył się w nowej, wirtualnej formule - biegano od 21 czerwca do 5 lipca - to tak jak w poprzednich latach spotkał się z szerokim zainteresowaniem uczestników. Wraz ze startem biegu firma Avon zobowiązała się do przekazania 25 tys. zł na rzecz „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia za osiągnięcie 25 tys. kilometrów przez uczestników akcji. Dodatkowo została uruchomiona specjalna zbiórka w portalu zrzutka.pl.

Zaangażowanie biegaczy przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów i już po pierwszym tygodniu uczestnicy przebiegli ponad 22 tys. kilometrów. Stawka została podniesiona do 35 tys. kilometrów, które także zostały osiągnięte błyskawicznie. W ciągu dwóch tygodni 1 541 uczestników przebiegło wspólnie ponad 55 tys. kilometrów, czyli ponad dwukrotnie więcej od pierwszego założonego celu! W ten sposób sponsor oprócz 25 tys. złotych wpłaci dodatkowo 15 tys. złotych na walkę z przemocą.

– Dziękujemy wszystkim biegaczom za zaangażowanie i trud. To niesamowite, że aż tyle osób dołączyło do nas i poświęciło swój wolny czas. Niejednokrotnie każdy z nas musiał zmierzyć się z wła-snymi słabościami, a jednak motywacja zwyciężyła. To bardzo ważne przesłanie dla wszystkich osób doświadczających przemocy – jesteśmy z Wami i razem możemy pokonać to, co wydaje się niemożliwe – komentuje Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Każdy z biorących udział w wyzwaniu dołożył swoją cegiełkę do wspólnego wyniku. Pięciu uczestników, którzy osiągnęli największe dystanse, zbierało #KilometryKontraPrzemoc codziennie bez przerwy przez 14 dni. Najbardziej wytrwały biegacz tylko w ciągu jednego dnia przebiegł aż 103 kilometry.

Nie tylko panowie mogą pochwalić się imponującymi wynikami. Co roku w biegu bierze udział aż 30% kobiet, podczas gdy w innych konkurencjach ten odsetek wynosi ok. 10%. W tym roku biegaczki również nie zawiodły! Trzy najlepsze kobiece wyniki dały w sumie aż 678 km, co odpowiada odległości między Warszawą a Wiedniem.

Dzięki tak ogromnemu zaangażowaniu już po 10 dniach uczestnicy przebiegli dystans, który odpowiada długości równika Ziemi. Łącznie pokonali 55 436 kilometrów, co oznacza, że nie tylko wspólnie okrążyli naszą planetę, ale też mogliby przemierzyć odległość z Polski do Australii.

Co roku bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest przez Stowarzyszenie Truchtacz.pl wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie, a jego sponsorem jest Avon Operations Polska. Celem wydarzenia jest wsparcie „Niebieskiej Linii” Instytutu Psychologii Zdrowia. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie pomocy psychologicznej i prawnej, która udzielana jest osobom doświadczającym przemocy oraz ich dzieciom.

Więcej informacji o biegu dostępne jest na stronie www.bieg.truchtacz.pl 

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce