Avon Walk: "Jeśli choć jedno życie lub zdrowie zostanie dzięki temu ocalone, to warto!"

 

Avon Walk: "Jeśli choć jedno życie lub zdrowie zostanie dzięki temu ocalone, to warto!"


Opublikowane w śr., 11/06/2014 - 09:22

Od 16 lat, kampania „Avon kontra Rak Piersi” jedna z największych inicjatyw społecznych w Polsce, uświadamiania, że wcześnie wykryta choroba jest uleczalna.

W tym duchu, 7 czerwca odbył się kolejny Avon Walk Marsz Różowej Wstążki 2014, organizowany przy wsparciu Stowarzyszenia Amazonki Warszawa – Centrum.

Na Placu Zamkowym, przed godziną 12:00 zebrały się setki kobiet, mężczyzn i dzieci aby wziąć udział w imprezie i przejść różową paradą aż do Parku Fontann. Do marszu zagrzewali prowadzący imprezę: Dorota Welman i Filip Chajzer. Nie zabrakło także gwiazd a wśród nich: Małgorzata Socha, Agnieszka Popielewicz, Weronika Rosati, Małgorzata Pieczyńska, Beata Ścibakówna i Jarosław Bieniuk. Nie musieli rozgrzewać publiczności, odpowiednio rozpalonej prażącym słońcem. Fala radości, jedności i różowego koloru przelała się po ulicach Warszawy.

Organizatorzy zapewnili atrakcje dla całej rodziny. Uczestnicy marszu mogli wykonać symboliczny gest i odbić pomalowane usta na wielkiej wstążce życia. Na Placu Zamkowym oraz w Parku Fontann można było zakupić koszulki zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez Gosię Baczyńską. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na darmowe badania USG!

Ciekawostką był namiot, w którym ustawione zostały rowery stacjonarne. Każde przejechane 6 kilometrów = 1 badanie USG.

W strefie piękna można było skorzystać z usług fryzjera, wykonać manicure i zrobić profesjonalny makijaż pod okiem oficjalnej makijażystki marki Avon – Hani Knopińskiej. Sekrety piękna zdradzała Ambasadorka Avon – Weronika Rosati, a o profesjonalny brafitting zadbali specjaliści.

W strefie medycznej istniała możliwość skorzystania z porad lekarzy dotyczących prawidłowej profilaktyki raka piersi oraz uzyskania informacji o gabinetach Różowej Wstążki. Na miejscu obecny był Mammobus, dając możliwość skorzystania z badania USG, konsultacji z lekarzem genetykiem, uzyskania informacji na temat dostępnych badań genetycznych.

Wieloma atrakcjami mogli cieszyć się także dzieci: bańki mydlane, tatuaże wodne i malowanie buziek! Bajki najmłodszym czytała Małgosia Socha, natomiast Szkółkę piłkarską poprowadził piłkarz Jarosław Bieniuk.

Artystycznym elementem był występ Marii Sadowskiej wraz z uczestnikami The Voice Of Poland. Na koncercie zjawiło się mnóstwo osób nie będących uczestnikami akcji.

Aktorka, Małgorzata Pieczyńska w swojej przemowie użyła prostego argumentu: „Jestem tu, bo jeśli choć jedno życie lub zdrowie zostanie dzięki temu ocalone, to warto!”

Do zobaczenia na kolejnym marszu!

MB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce