Aż 50 Spartan pobiegnie na ORLEN Warsaw Marathon

 

Aż 50 Spartan pobiegnie na ORLEN Warsaw Marathon


Opublikowane w śr., 02/04/2014 - 13:18

Takiej frekwencji w szeregach charytatywnej grupy biegowej „Spartanie Dzieciom” jeszcze nie było. W trzech biegach organizowanych w ramach ORLEN Warsaw Marathon, 12-13 kwietnia, wystartuje aż 50 Spartan.

W zwartym szyku i w starożytnym uzbrojeniu – w złotych hełmach z czerwonym pióropuszem, długich włóczniach, lśniących tarczach i efektownych pelerynach, Spartanie wezmą udział w Charytatywnym Marszobiegu „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” na 4,6 km, w biegu na 10 km i koronnym dystansie 42,195 km.

– Już od ponad dwóch lat biegamy charytatywnie. Celem naszego projektu jest dotarcie do środowiska biegowego i zarażenie go szlachetną ideą bieganie i pomagania potrzebującym. Równocześnie zależy nam na obudzeniu większej świadomości społeczeństwa i zwrócenia uwagi na problem niepełnosprawnych dzieci i ich rodzin – tłumaczy Michał Leśniewski, szef grupy „Spartanie Dzieciom”.

– Bardzo cieszymy się, że możemy wziąć udział w ORLEN Warsaw Marathon i wspomóc organizatorów w ich charytatywnej działalności. Cieszy nas również fakt, że zawody biegowe w Polsce zaczynają nabierać zupełnie innego wymiaru i stają się areną heroicznych zmagań ludzi, którzy gotowi są na poświęcenie graniczące z niemożliwością. A wszystko dla drugiego człowiek – dodaje.

„Spartanie Dzieciom” będą obecni podczas całego biegowego weekendu. Będzie można spotkać się z nimi w miasteczku biegowym zawodów oraz w strefie EXPO, gdzie Spartanie będą mieli swoje stoisko wystawiennicze. – Do zobaczenia na miejscu i liczymy ja zawsze na gorący doping kibiców. Mamy nadzieję, że gdy w pełnym składzie dobiegniemy do mety maratonu okrzyki z gardeł skandujących rytmicznie: „Sparta! Sparta!” nie będą ustawały – z uśmiechem mówi Leśniewski.

Więcej informacji o udziale Spartan w wydarzeniu na: www.spartaniedzieciom.org

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

Mat. pras.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce