Baw się na nartach w zbójnika lub koziołka

 

Baw się na nartach w zbójnika lub koziołka


Opublikowane w wt., 28/01/2014 - 10:09

Wielkimi krokami zbliżają się interesujące imprezy narciarskie dedykowane adeptom dwóch i jednej deski. Organizatorzy Biegu Zbójników w Białce Tatrzańskiej i 65. Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego w Warszawie zdradzają kolejne szczegóły swoich imprez.

Koziołek Matołek zaprasza

8 i 9 lutego będzie można poszusować z całą rodziną na Torze Wyścigów Konnych Służewiec oraz na Górce Szczęśliwickiej. Pierwszego dnia rywalizować będą wszyscy entuzjaści nart biegowych, a w dniu następnym (9 lutego) uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się w slalomie gigancie na nartach oraz snowboardzie. Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy i medale.

– Podczas zawodów zaplanowany jest szereg atrakcji; m.in. pojawi się osobiście Koziołek Matołek, z którym dzieci będą mogły się sfotografować, a zespół grający na żywo zachęci do wspólnej zabawy – zdradza Kornelia Pytlak z biura organizacyjnego imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w polskiej stolicy.

Szczegółowy, zaktualizowany harmonogram imprezy dostępny jest TUTAJ.

„Nie spalajcie się na starcie”

Jeśli dopiero odkryłeś w sobie pasję do narciarstwa biegowego, przyjedź 15 lutego do Białki Tatrzańskiej. Czeka tam na Ciebie 10-kilometrowa trasa Biegu Zbójników Red Bulla. „Profesjonalnie zaprojektowana, zgodna z parametrami FIS, o urozmaiconym profilu (417m suma podbiegów, 237m różnicy poziomów – red.) zapewniającym zawodnikom ciekawą rywalizację, a kibicom spektakularny widok, z niespodziankami na trasie” – zachwala organizator w komunikacie prasowym.

– Kluczową rolę będzie odgrywało odpowiednie rozłożenie sił - zakwaszenie mięśni na początku dystansu uniemożliwi osiągnięcie dobrego wyniku. Podbieganie bardzo szybko generuje kwas mlekowy w mięśniach, który obniża ich sprawność. Pamiętajcie zatem o dobrej rozgrzewce i żelaznej zasadzie: nieważne, jak zaczynacie, ale to, jak kończycie. Nie spalajcie się na starcie! – doradza Łukasz Witek, utalentowany biathlonista i finalista zawodów Red Bull NordiX w Davos, ambasador biegu, który rozpocznie się u podnóża Kotelnicy Białczańskiej.

Profil trasy:

Zachęcając do udziału w imprezę organizator informuje, że pula nagród Biegu Zbójników przekroczy 30 000 zł. Zwycięzca zawodów będzie mógł pojechać w marcu do Sztokholmu na międzynarodowe zawody Red Bull NordiX.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć na TEJ stronie. Tam dostępny jest także formularz zgłoszeniowy, do końca stycznia obowiązuje wpisowe w wysokości 40 zł.

Mat. pras.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce