Bełchatów gospodarzem mistrzostw świata w Nordic Walking. W tym samym terminie...


Opublikowane w pt., 08/11/2019 - 09:12

Właśnie podpisano list intencyjny w sprawie organizacji tej dużej imprezy sportowej w czerwcu 2020 roku. Nordic Walking World Championships potrwają dwa dni a uczestnicy zmierzą się w kwalifikacjach i finałach na trzech dystansach: 5 km, 10 km oraz 21 km.

Organizatorami będą: miasto Bełchatów, powiat bełchatowski, World Original Nordic Walking Federation i grupa Nordic Walking Poland. Imprezę promuje znany propagator nordic walking Fin Marko Kantaneva, uważany przez wielu za twórcę tej formy aktywności.

Areną mistrzostw świata będzie stadion Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Trasy zaplanowano w pobliskich lasach. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse. W sobotę 20 czerwca 2020 roku staną do kwalifikacji, w niedzielę 21 czerwca odbędą się finały. Organizatorzy liczą na frekwencję około 700 osób. Poprzednia impreza tej rangi odbyła się w czerwcu 2018 roku w Mosinie, przyciągając grono zawodników głównie z Polski. Tym razem promocja ruszyła wcześniej, można się więc spodziewać większego zainteresowania i międzynarodowej rywalizacji na wysokim poziomie.

Nordic Walking Poland to jedno ze stowarzyszeń działających w kraju, organizator między innymi świetnie ocenianej Korony Polski.

Odrębny cykl Pucharu Polski od dziesięciu lat tworzy Polska Federacja Nordic Walking, która już kilka tygodni temu ogłosiła kalendarz imprez na 2020 rok. Wśród nich jedna z edycji Pucharu Polski (w Legnicy) jest zaplanowana na 20 czerwca. W tym roku ta impreza poprzedzała Pucharu Europy i można się spodziewać podobnego rozwiązania w przyszłym roku. Czy zatem dwa duże wydarzenia o międzynarodowym zasięgu odbędą się w tym samym dniu w Polsce? 

Nawet jeśli organizatorzy jednej z nich zmienią plany, bywalcy największej pucharowej imprezy w kraju będą mieli twardy orzech do zgryzienia: wybrać mistrzostwa świata kosztem miejsca w klasyfikacji całorocznego cyklu czy zrezygnować z międzynarodowych zmagań?

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce