Bełchatowska Piętnastka: Będzie rekord frekwencji?

 

Bełchatowska Piętnastka: Będzie rekord frekwencji?


Opublikowane w czw., 14/11/2013 - 15:58

Bełchatowska Piętnastka

W najbliższą niedzielę, już po raz siedemnasty ulicami Bełchatowa przebiegnie „Bełchatowska Piętnastka”. Mimo że zapisy internetowe zostały zamknięte przed kilkoma dniami, to będzie jeszcze możliwość zapisania się w dniu zawodów. Jak przewidują organizatorzy, szykuje się rekord frekwencji.

Bieg zaplanowano na niedzielę 17 listopada na godz. 12:00. – Szacujemy, że tym razem wystartuje około ośmiuset osób. Dla porównania w ubiegłym roku mieliśmy 620 biegaczy – mówi Wiktor Rydz z zespołu ds. kultury i sportu Urzędu Miasta Bełchatów.

Impreza od dwóch lat rozgrywana jest na nowej trasie. W dużej mierze to „zasługa” trwającego remontu na jednym z fragmentów starej ścieżki. – Zmiana przyniosła sporo korzyści, bo strefę startu/mety mamy zlokalizowaną w jednym miejscu. Do dyspozycji mamy też halę sportową „Energia” (ul. Dąbrowskiego 11 – red.), gdzie znajduje się zaplecze sanitarne oraz biuro zawodów – wyjaśnia organizator. – Chcieliśmy też, żeby bieg był widowiskowy, dlatego są trzy pętle kierowane ulicami miasta – podkreśla. 

Osoby, które do tej pory się nie zgłosiły chęci startu drogą internetową, będą mogły to zrobić osobiście w dniu zawodów w godzinach od 8:00-11:00. Opłata startowa to 50 złotych. Zachęcając do startu organizator dodaje, że zwycięzcy w klasyfikacji kobiet i mężczyzn wyjadą z Bełchatowa bogatsi o okrągły tysiąc złotych.

W historii „Bełchatowskiej Piętnastki” swoją kartę zapisało wielu znanych zawodników. Dwa razy startował tu Henryk Szost, rywalizowała także Karolina Jarzyńska. W tym roku bieg zapowiedziała już m.in. Katarzyna Kowalska, dwukrotna złota medalistka mistrzostw europy do lat 23 w biegu na 3000 m z przeszkodami, medalistka MP w biegach przelajowych. będzie też Oleksander Borysiuk – tegoroczny Mistrz Ukrainy i złoty medalista w biegach na 1 500, 3 000 i 5 000 m. Organizator nie wyklucza, że w stawce pojawią się również inne osobistości polskich biegów, bo zwykle „wpadają na start w ostatniej chwili”.

Równolegle do „Piętnastki” zorganizowany zostanie bieg rekreacyjny oraz marsz nordic walking, oba na dystansach 5 km.

Strona zawodów: http://pietnastka.belchatow.pl

Regulamin:  http://pietnastka.belchatow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21&Itemid=5

Trasa: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce