Bełchatowska Piętnastka: "Pakiet, kibice, trasa, frekwencja - warto!

 

Bełchatowska Piętnastka: "Pakiet, kibice, trasa, frekwencja - warto!


Opublikowane w ndz., 22/11/2015 - 16:57

Od 19 lat pod koniec listopada, Bełchatów organizuje bieg, który cieszy się dużą popularnością. W tegorocznej edycji Bełchatowskiej Piętnastki wzięło udział blisko 1000 osób, a bieg zakończył 9-etapowy Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Relacjonuje Aleksandra Małolepsza, Ambasadorka Festiwalu Biegów

Dla początkujących i jeszcze nie pewnych swoich sił na dystansie 15 km, przygotowano dystans „rekreacyjny” o długości 5 km. Dla wielu osób jest to impreza, która kończy sezon 2015. Inni z kolei tym biegiem otwierają nowy, pełen nadziei sezon 2016.

Dwa lata temu miałam okazję biec bełchatowską piętnastkę po raz pierwszy. Bardzo miło wspominam ten bieg. Organizacja jest na wysokim poziomie, a to co znajdziemy w pakietach dowiadujemy się w chwili, gdy… je odbieramy. Wszystko przebiega sprawnie. Na całej trasie rozstawieni są kibice co powoduje, że nie myśli się o kolejnych kilometrach. I tym razem było podobnie.

Trasa piętnastki to trzy pięciokilometrowe pętle i posiada atest PZLA. W tym roku podium zajęło trzech reprezentantów Ukrainy, a najlepszy z nich przybiegł z czasem 45:47. Pierwszym polakiem był Michał Kaczmarek, który zajął 5. miejsce open. Najlepszą kobietą była Monika Kaczmarek, reprezentująca Szakale Bałut, z czasem 54:32, wyprzedzając Ukrainkę Valentynę Kilarską o 6 sekund.

Pełne wyniki znajdziecie w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Niezdecydowanych zapraszam za rok na dobrą zabawę i sprawdzenie się przed/po sezonie. Warto!

Aleksandra Małolepsza, Ambasadorka Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce